Українські Карпати - мій перший серйозний похід

Хочеться поділитися своєю подорожжю в Карпати. Почну з того що турист я в душі, а не на практиці. Але характер у мене імпульсивний і я часто приймаю такі рішення, що сама від себе не очікую. Так було і з моїм походом в Карпати.

На практиці в екологічному таборі я познайомилася з сімейною парою, керівниками Станції Юних Туристів. У розмові вони запропонували спробувати свої сили піти в багатоденний похід в Карпати, у них якраз формувалася група. Я погодилася, хоча туристичного спорядження у мене немає взагалі. І ось я в групі. Керівники дали мені рюкзак брезентовий з радянських часів, спальник теж строком служби, років так 10-15. Ну, останнє за списком я сама зібрала.

Але весь сенс у тому, що цей похід, справді, змінив моє життя. 18 днів у дорозі, за 30 кілометрів на день по горах, такої витримки від свого організму я не очікувала. Колектив зібрався досить цікавий 25 осіб, віком приблизно мої ровесники, всі бувалі туристи, на відміну від мене, але прийняли в свої ряди як рідну, я легко знайшла собі друзів і відчувала себе серед цікавих людей дуже комфортно. Але головне це гори, не на картинці і не з вікон готелю, а живі, рано-вранці на світанку і на заході сонця, дивовижна природа. Наш маршрут пролягав майже через усі Українські Карпати 260 кілометрів. Відразу стала зрозуміла фраза пісні Висоцького «Краще гір можуть бути тільки гори».

Були в нас і інші пригоди, коли нас на схилі застала вночі гроза, навколо ні одного дерева, блискавка б'є зовсім поруч, по днищу намети тече рікою вода, такий представить навіть складно, коли розумієш що ти один на один зі стихією. Зате вдень керівник групи для нас влаштував похідну сауну на березі гірської річки (у них для цього була пристосована спеціальна водонепроникна намет). На землі було встелене покривало з гірських трав, замість печі розжарені на вогні величезні булижники, віники тут же зібрані кропива і ялинові гілки, холодна навіть крижана вода в річці, хлопці спорудив загату, щоб нікого не забрало. Враження та емоції від такої сауни не передати словами, жодна навіть сама наворочена сауна з тієї гірської не зрівнятися. Потім ми по маршруту вийшли на мінеральне джерело і простояли біля нього 3 дні.

Загалом, коли після закінчення походу я приїхала додому мої рідні та знайомі були в шоці. Підтягнута, що відпочила, заряду енергії й бадьорості мені вистачило надовго. А головне, що змінилося в мені. Я від природи сором'язлива, а цей похід дозволив мені побороти сором'язливість. Я зрозуміла, що я не слабка, і сама можу собі багато чого змінювати, а це дуже важливий для себе досвід. У мене з'явилося кілька нових друзів, з якими я спілкуюся досі через кілька років. А головне через кілька років я до сих пір пам'ятаю цей похід, і мені часто хочеться знову повернутися в гори.
А у вашому житті були такі вчинки, які кардинально вас міняли?