У яких продуктах міститься магній

Легкі салати
Рецепти
Рецепти за типом страви
Рецепти салатів
Салати і закуски

Перше моє знайомство з магнієм сталося під час вагітності, коли лікар призначив прийом препарату Магне В6. Дане ліки допомагало організму боротися зі слабкістю і втомою, знімало тонус у м'язах, зміцнювало сполучну тканину.

Магній потрапляє в організм або з ліками, або з продуктами харчування і мінеральною водою. Добова доза цього елемента для жінок до і після 30 років становить 310/320мг відповідно. В принципі, якщо стежити за харчуванням, забезпечувати організм цим мінералом цілком можливо і без препаратів.

Насіння

Гарбузове і кунжутне насіння займають одні з провідних позицій за вмістом магнію. Правда, щоб наблизитися до добовій нормі елемента, треба з'їсти приблизно 50г гарбузового або близько 80г кунжутного насіння.

Мені з гарбузовим якось простіше. Тим більше, що у нас вони продаються в зручних пакетиках, вже готові до вживання. А ось з кунжутним немає так легко: 80г — це маленький пакетик, і є їх просто так, ложкою, мені не подобається. Ці насіння я використовую хіба що в якості прикраси для випічки.

Вихід у цьому випадку є – масло. Благо, вибір зараз величезний, а вартість досить прийнятна. Тому я часто заправляю салати кількома ложками кунжутного або гарбузового масла.

До речі, традиційні насіння соняшнику теж містять магній, нехай і менше, ніж інші. В 100г насіння міститься приблизно 50мг цього мінералу. Знову ж таки, не варто забувати і про соняшниковій олії.

Горіхи

Це ще одна категорія продуктів, які багаті магнієм. Найбільша його кількість в мигдалі – 304мг в 100г горішків. Слідом ідуть кедрові горіхи – 234мг на 100г продукту.

Арахіс і волоські горіхи також містять чимало магнію – 185 і 169г/100г відповідно. Звичайно, 200г з'їсти складно, але якщо поєднувати їх з іншими продуктами, вийде те, що треба.

Тарілочка з горіхами у мене завжди стоїть на видному місці на кухні, і кожен раз, проходячи повз, ми з донькою з'їдаємо по горішку. Також дочка з дідусем часто займаються вилученням ядер з шкаралупи. Для неї це захоплюючий і захоплюючий процес.

Зелень

Не дарма моряк Папай любив шпинат, адже в його листі міститься чимало магнію – близько 90г на 100г зелені. Салат зі шпинату – часте блюдо на моєму столі. Мені подобається ця рослина за те, що у нього відсутній специфічний смак (як, наприклад, у базиліка або кінзи). До речі, шпинат відмінно поєднується з вищезазначеними рослинними маслами!

Ще один зелений продукт багатий магнієм – спаржа і спаржева квасоля. Останню я особливо люблю, та й готувати її дуже просто – достатньо тільки відварити або обсмажити, і корисний гарнір готовий.

Також магній удосталь міститься в багатьох продуктах, які мають зелене забарвлення, — це і болгарський перець, і зелені яблука, і інша зелень (салат, кріп, петрушка).

Пшеничні висівки

Ну а лідер серед продуктів, що містять магній – пшеничні висівки. В 100г висівок міститься трохи більше 600мг магнію, тобто вдвічі більше добової норми мінералу! У чистому вигляді їх можна придбати у відділах біодобавок. Ще я періодично включаю в раціон хліб з висівками.

Вода

Середньостатистична столова мінеральна вода містить 30-40мг магнію в одному літрі. Безумовно, 10л води протягом доби випити складно, але, можливо, варто звернути увагу на воду з більш високим вмістом даного елементу.

Висновки

Звичайно, найпростіше купити магнийсодержащий препарат, але це не знімає з нас відповідальність за своє харчування. А воно повинно бути різноманітним і збалансованим. І якщо ви схильні до гіпертонії, та й взагалі, проблем з серцево-судинною системою, то забувати про цей елемент ні в якому разі не варто.

До речі, не менш важливо стежити за вмістом магнію в організмі тим, хто приймає сечогінні препарати, тому що вони сприяють вимиванню солей магнію з організму.

А які продукти багаті магнієм любите ви?