Творча особистість

Як любить говорити моя тітка: «Я особистість творча: хочу — роблю, а хочу — витворяю!» Готова посперечатися, що всі наші дітки саме такі творчі особистості! За що не візьмуться — обов'язково що-небудь вытворят або створять!

Моя дочка за останній рік перепробувала безліч видів творчості. А починалося все з бодіарту , напевно, як і у багатьох інших діточок.

Так, перші кроки в бодіарт Аня робила з ручкою в руках. В будинку ховалися всі ручки, але вона якимось таємничим чином знаходила їх знову і знову. Ми з усіх сил намагалися, щоб вона малювала на листочках, але листочки в якості матеріалу не сприймалися абсолютно — тільки власне тіло!

Нам не залишалося нічого, крім як фіксувати це для історії. Потім настав переломний момент. Ми здалися! І вирішили замість важкозмиваних ручок подарувати дитині пальчикові фарби. Але на всяк випадок ще й альбом подарували. І зробили правильно — тепер вже донька малювала не тільки, і не стільки на себе, скільки в альбомі.

За останні півроку дочка зробила величезний крок вперед — і тепер її твори живопису красуються виключно в альбомі і виключно пензликом. Але запобіжні заходи у нас просто колосальні: завжди поруч лежить ганчірочка, щоб вона могла витерти руки (тепер їй жах як не подобається бруднитися) і постійно стіл накритий клейонкою чи газетою.

Але навіть це не рятує нас від прання заляпанных у фарбах речей і півгодинного отмокания в тазу.

Наступний вид творчості, який освоїла моя маленька козявочка — це кулінарія. Чистити яйця і видавлювати їх у салат через сіточку-яйцерезку — це виключно її привілеї. Як і пробувати порізані інгредієнти. А ще вона сама заправляє салати.

Творча натура проявилася і ще в одному — у створенні нового виду мистецтва: бодикулинария. Якщо не знаєте, що це таке, поясню: ваші дітки найвіртуозніші бодикулинары на світі. Хто не вірить — ось, дивіться!

А потім моя дочка зайнялася дизайном інтер'єрів. Разом з нами в магазині вибирала шпалери в нашу нову квартиру, допомагала позбавитися від старих, размечала, допомагала клеїти.

На даний момент складно сказати, в яких видах творчості спробувала себе ця маленька творча особистість — простіше сказати, що ми не пробували. Перукарське мистецтво, вишивка, малюнок, аплікація — ось далеко неповний перелік творчих умінь моєї дочки до двох років.

Головний мій принцип — дозволяти їй спробувати все, навіть якщо здається, що для її віку це зарано. Але зате я абсолютно спокійно можу залишити її перебирати намистинки в коробочці, знаючи, що вона нікуди їх собі не засуне, тому що вона розуміє, для чого вони.

А ще точно знаю, що вона не малює на шпалерах і знає, як поводитися з голкою і ножицями. І для чого праска — теж знає. А я спокійна, бо впевнена, що з нею не станеться історії подібної: 6-річний хлопчик обпік собі праскою руки в гостях у бабусі, бо ніколи його не бачив — його мама гладила білизну, коли він спав, чи був у дитячому садку. І, думаю, через рік моя дочка почне самостійно різати так улюблені нею салати...