Три шкідливих фешн-ради для співбесіди або філософські міркування ні про що

Кожна з нас, юних дівчата, хоча б раз відчувала на собі таке сучасне досягнення фемінізму і жіночої емансипації як співбесіду при влаштуванні на роботу. Наскільки пам'ятається, задоволення від нього нижче середнього. Хоча що робити. Їсти іноді хочеться. І не тільки. Але, здається, я відволіклася. Отже, велике і жахливе співбесіду!

Вакансії обведені в кружечок і поміщені в закладки, резюме відіслані, документи зібрані, волосся підстрижені нігті нафарбовані. Залишається лише вибрати наряд для такого урочистого випадку. Що ж радить нам модні експерти з глянцю?

Порада перша. «Класичний безпрограшний варіант» – пряма чорна спідниця і біла блузка. А-ля 1 вересня або ненадто пристойна версія шкільної вчительки з фільмів категорії ХХХ. У житті зустрічається і те, і інше. Приблизно третина дівчат, які приходять на співбесіду, виглядає подібних чином. З деякими варіаціями у вигляді аксесуарів, взуття і почуття стилю. Пам'ятаю своє перше співбесіду. Тільки що відбудований багатоповерховий бізнес-центр. Мила охорона, переписывающая дані паспорта та видає перепустки. Дзеркальні ліфти. Довга шеренга однакових дверей. І така ж шеренга дівчат. Одягнених приблизно в один і той же: звужена або пряма спідниця з розрізом і без, білі блузки зі скромним і не дуже вирізом, туфлі на високих підборах, клатчі. Поцікавившись, чи туди я прийшла чи все-таки помилилася поверхом/ліфтом/коридором з'ясувала, туди. Задумалася.

Порада друга. «Не одяг прикрашає людину, а сіра речовина з черепної коробки». У більшості випадків актуальне для високотехнологічних фахівців. Не знаю як щодо інтелекту, але одяг при співбесіді відіграє далеко не останню роль (вибачте за повторення цієї прописної істини). Хоча якщо ви єдиний на пару міст фізик-ядерник або класний айтішник, або лікар-уролог в районному центрі, можете сміливо одягати на зустріч з роботодавцем що завгодно: хоч шкіряний корсет з червоними панчішками, хоч кеди зі спортивний костюм. На роботу в будь-якому випадку візьмуть. Якщо ви до вищевказаним категоріям не належите, краще не повторювати помилок деяких жіночої половини людства. Флешбек другий. Щось дурне в шортах, майці і босоніжках (уточнюю, моє прекрасне я) приходить на співбесіду. Стукаю у двері. Заходжу. В очах людини з підбору персоналу застигає німе запитання: що це і звідки? Представляюся. В очах починає загорятися крихітний вогник розуміння. Після бесіди, в очах нещасного гримуча суміш полегшення, подиву і щось зовсім невизначені. Вийшла з кабінету. Задумалася.

Порада третя. «Краще класичного ділового костюма поки нічого не придумали». Ага, якщо ви влаштовуєтеся в японську або американську компанію. Чи думаєте над кар'єрою керівника середньої ланки. Або ... Варіантів маса. Але, узагальнюючи досвід численних друзів, можна сказати наступне: приходячи на співбесіду в строгому костюмі, отримуєш те, на що розраховуєш. Приклад з життя № 3. Дві мої хороші знайомі з прекрасними дипломами і ще кращими резюме, випадково проходили співбесіду в однакових місцях». Ах так, зазначу, одна віддає перевагу виключно зручні речі (джинси і балетки), іншу ж кілька років ніхто крім як у класичних речі не бачив. Повернемося до нашого цікавого розповіді. Вакантні посади були в двох прекрасних компаніях з однієї сфери, але в одній — досить ліберальне керівництво, в інший же все тримається під суворим контролем (починаючи від запису телефонних переговорів і подальшого їх общеколлективного обговорення і закінчуючи складанням графіка роботи з точністю до хвилини). Причому в інших аспектах (оклад, вихідні тощо) роботи абсолютно ідентичні. Напевно, зайве говорити, хто з моїх подруг отримав якусь роботу. До речі після цього я задумалася.

P. S. Нехай пробачать мене всі, кого я хоч чимось образила в цій статті. Але що написано, то написано, і нехай мені буде потім соромно.