Томливе перебування та зустріч з пологового будинку

В роддом мене привезла швидка в 2 години ночі 21 липня. Народжувала аж 12 годин, а здавалося, що дві доби. Чоловік весь цей час не спав, хвилювався і надзвонював моїй мамі, вона перебувала зі мною під час пологів. Після того, як синочок з'явився на світ, мене перевели в палату, і мама поїхала додому.

Я ніколи не забуду це нове і незвичайне відчуття, коли перший раз залишаєшся наодинці з малюком і повірити не можеш, що це твоя дитина, навіть не знаєш, як поводитися. Весь пережитий кошмар пологів забувається в мить, коли дивишся на свою дитину.

Перші враження

У палаті було троє мам, у всіх дівчатка, ми були в «малиннику». Всі вони такі маленькі, по 2-3 кг, а мій син, як богатир, 4 кг 670 г, виглядав, як тримісячна дитина. Наші сусіди спочатку були не такими неспокійними і галасливими, як моя дитина, але потім він «заразив» усіх своїми криками.

Після пологів дуже хотілося їсти, а я навіть і забула, що тепер я на дієті, і їсти можна тільки певні продукти, і те, що нам привозили з їдальні, можна було їсти вибірково. Обмежилася чаєм з цукром і геркулесову кашу.

Мама принесла мені трохи ковбаси, кефіру, булочок та іншої їжі. Я на радощах щільно покушала, запивши все компотом. Потім мене чекала безсонна ніч, син часто прокидався і плакав, підгинаючи ніжки. З тих пір я сіла на дуже строгу дієту. Все, що може викликати газоутворення — виключила з меню.

Хочу додому

Я почала тужити по будинку і запитувати, на який день виписують звідси. У палаті і коридорі було страшенно душно, за вікном 30, митися в зламаному душі було складно, тим більше, коли він один на поверсі. У мене боліли шви, сидіти було не можна, ходити з важкеньким дитиною на руках важко.

Дітки постійно заважали один одному спати і вдень і вночі, закричав один — прокинулися всі. Обстановка починала тиснути. Єдиною віддушиною були відвідування родичів. Мама і чоловік приходили кожен день, я виходила на вулицю і мені ще більше хотілося додому.

Втомлювали ще огляди лікарями, збір аналізів, зважування в 5 ранку, процедури, щеплення. Я стояла напроти вікна і плакала, коли бачила, як матусь з діточками забирають родичі кожен день. Час так тяглося. Ось з цього і почалася моя післяпологова депресія.

Нам всім в палаті потрібно було ходити на болючих уколи окситоцином 2 рази в день, щоб матка скорочувалася. Але я зробила 1 раз і мало не зомліла, не знаю чому, напевно від больового шоку. Я сказала медсестрі, що більше ходити не буду.

Готуємося до виписки

Через 3 дні ми всі пішли робити контрольне УЗД, і якщо все добре випишуть на наступний день. Тільки у мене виявили якийсь згусток, відправили до гінеколога, і вона мене чистила. Було дуже боляче, але я терпіла, так як сильно хотіла додому.

Мене ганяли на фізіотерапію, робили крапельниці для скорочення матки. Я все робила, як скажуть, тільки б відпустили. Нарешті, лікарі дали добро на виписку. Ми з самого ранку почали збиратися, я постійно дивилася на годинник. Але мої родичі не поспішали, тому з палати забрали останньої.

Зустріч пройшла на ура!

Мого синочка красиво сповили і ми пішли на вулицю, зустрічали: мама, тато, чоловік, сестра і подруга. Мені надарували квітів. Ми пофоткались, випили шампанського і поїхали до батьків трохи відзначити. Я була дуже втомленою, тому мені хотілося швидше до себе додому.

До речі, чоловік чудово прикрасив машину наклейками «Їду за сином» і вбрався, як на весілля, було дуже приємно і несподівано. У батьків ми сиділи недовго, потім почали приходити гості і ми ушилися з чоловіком і синочком додому. Настрій у мене було несвятковим, я дуже вимотала.

Вдома мені стало легше, затишніше. Довго сиділи з чоловіком і роздивлялися наш «плід кохання». Ніяк не могли повірити, що ми тепер батьки. Всі мої муки коштували того.

А які у Вас враження від перебування в пологовому будинку?