Тигрова бегонія догляд

Інтер єр будинку
Кімнатні рослини

Тигрова бегонія дивує своїм звіриним візерунком і невибагливістю до життя. З усіх видів цієї рослини, а побувало їх у мене дуже багато, тільки ця радувала буйством фарб і швидкістю росту. Інші ж швидко засихали і вмирали, так і не встигнувши дізнатися всі принади життя в горщику на підвіконні.

Трохи теорії

Тигрова бегонія – досить яскрава рослина, яке дає багато листя з завидною швидкістю. В комфортних умовах нові листя на молодих рослинах радують дуже часто, але при умові, якщо ці члени вашої родини гаряче улюблені і обласкані.

Листя у цієї квітки за формою трохи схожі не серденько, обрамлене зубчиками по краю. Поверхня насичено зеленого кольору з темним візерунком. Розмір рослини не дуже великий і залежить від віку і часу посадки.

Доглядати за бегонією зовсім не складно і особливих навичок не потрібно.

Згідно з даними енциклопедії, комфортно рослина себе буде почувати при 16 – 20 С. Але у мене влітку при 30 С вище нуля, воно не подає жодних ознак того, що йому погано.

Освітлення

Якщо ви надумаєте завести собі бегонію, то освітлення обов'язково має бути достатньо яскраве, звичайно, краще всього підійде для таких цілей підвіконня. Головне правило — оберігати рослину від попадання прямих сонячних променів, інакше ви ризикуєте зіпсувати листя опіками в літній час.

Звичайно, ідеально — це рівномірне освітлення круглий рік, але в звичайних квартирах це не так вже просто, в таких випадках рослини трохи адаптуються. Спробуйте помістити його в найкращих і доступних для вас умовах, та результати обов'язково будуть хорошими.

Полив

Полив для бегонії потрібен взимку помірний, влітку потребам. Звичайно, якщо спекотна пора, то й частота зволоження теж повинна підвищитися. Кажуть, що для бегонії погано, коли вода потрапляє на листя, так як це може бути причиною появи бурих плям.

Зі свого досвіду можу сказати, що у мене такого ні разу не було. До того ж крапельки води на листках – це так красиво.

Пересадка

Пересаджувати бегонію потрібно раз на рік, краще навесні. Після пересадки також її обрізають. Зазвичай за рік рослина встигає достатньо сильно розростися і іноді починає виглядати трохи неохайно.

Розмноження

Розмножувати рослину і поповнювати свій будинок новими горщиками з тигровою бегонією можна за допомогою листочків або живців, які досить швидко дають корені у воді. Або способом поділу в момент пересадки, що іноді буває дуже проблематично.

Як я вже згадувала, рослина у віці виглядає не завжди привабливо, мені це не дуже подобається, тому я ніколи не займаюся пересадкою. Кожен рік я висаджую нові рослини, виводячи їх з живців, і результат завжди мене радує зеленню і розкішшю.

Якщо з кімнатними квітами у вас не найкращі стосунки, але ви все одно їх любите, спробуйте обзавестися бегонією. Простота догляду, невибагливість зростання – і у вас все вийде.