Теплі валянки для маминої Бусинки

Виникла проблема: катаючись на санках, у малятка мерзнуть ноги. Які тільки шкарпетки я не одягала їй під чоботи, результат однаковий. Але одного разу я побачила статтю про свалянных намисті і виникла думка, що можна і включити валянки!

Зайнялася я пошуками вовни. В моєму місті я нічого не знайшла і замовила в інтернет-магазині світлий слівер 200гр і темно-зелену Новозеландську кардочесанную шерсть 100гр. Посилка прийшла через тиждень.

Майстер-клас був знайдений в інтернеті. Все готово, можна починати клеїти.
Для початку, потрібно враховувати, що шерсть дає усадку порядку 30-40%, тому шаблон потрібен відповідний. Я знайшла дві пари гумових чобіт, одні за розміром на доньчине ногу, а інші більше на третину. На самому початку роботи нам потрібні великі.

Кожен чобіт я рівномірно обклала шерстю, спочатку слівером, потім кардочесом.

Щоб шерсть лягала рівномірно, потрібно взяти пасмо в ліву руку, а правою рукою, між великим пальцем і іншими затиснути приблизно сантиметр вовни. Потягнути, і вилізе невелика тонка пасмо з довгими кінцями. Ці пасма потрібно розкласти на столі одним шаром, у вигляді підошви, але більше в два рази, потрібно щоб пасма дивилися в одну сторону. Зверху другий шар – перпендикулярний. Притиснути всю шерсть руками до столу, щоб трохи сіла, поставити на середину чобіток і загорнути шерсть наверх.
Потім, потрібно відокремити довге пасмо вовни і перетворити її в найтоншу широку стрічку, обернути нею чобіт по всіляких напрямках. Шерсть повинна лягати без натягу, але досить щільно, інакше вийдуть такі вади як на моєму валенке (готовий повсть склався складками і товщина його була дуже різна).

Коли кількість шарів сливера на підошві досягло 4, а на стінках -3 (кількість їх залежить від товщини пасм), накладаємо по два шару вовни. Він продається у вигляді дуже тонких пластів, ними зручно накладати шари.

Потім, обернем чобіт у москітну сітку і починаємо пригладжувати шерсть, змочивши його теплою водою і намиливши милом. При погладжуванні, шерсть злипається. Через 40хв можна зняти москітку і гладити і терти (але дуже акуратно) валянок. Коли буде видно, що шари схопилися, знімаємо валянок з чобота і починаємо інтенсивно валяти: прати, кидати, катати качалкою, стукати кухонним молотком. Відмінний спосіб – скрутити валянки в рушник валиком і катати по підлозі. Кілька годин роботи і валянок стане потрібного розміру! Залишається надати йому необхідну форму (я одягла на менші гумові чоботи) і поставити сушитися.

Сухі валянки я прикрасила світлими натуральними вовняними нитками, купленими на ринку у бабульки.
Взагалі, валянки валяти дуже складно, але в результаті ви отримаєте натуральну і корисну взуття своєму малюкові.