Тайм-менеджмент для працюючої домогосподарки

Я стала домогосподаркою, коли народилася моя донечка. На той момент мені тільки-тільки виповнилося 27 років. Незважаючи на свій вже далеко не юний вік, з побутом я зіткнулася вперше. Коли жила з батьками, питаннями господарства займалася мама. Заміж вийшла в 23 роки, але ми з чоловіком весь час працювали і приїжджали додому тільки поспати.

Так от, побут «обрушився на мене, як тільки я повернулася з пологового будинку. За дитиною треба було доглядати: годувати, обробляти, гуляти, купати, укладати спати. Але це було ще не найстрашніше! Донька була на грудному вигодовуванні, а це означало, що треба було готувати собі корисну їжу щодня. А я не вміла готувати! А треба було ще прибирати, прати дитячі пелюшки, мити посуд. Загалом, караул!

Я постійно нічого не встигала і сильно нервувала, виникли проблеми з чоловіком. Але це були ще квіточки! Найскладніше почалося, коли доньці виповнилося півтора року і вона почала показувати характер: часті крики з приводу і без, розкидання іграшок, биття посуду. Квартира перетворилася на поле битви: скрізь розкидані іграшки, дитячий одяг, посуд. Так як я готую дитині щодня, то на столі стали накопичуватися гори посуду.

Я зрозуміла, що з цим потрібно щось робити, інакше я скоро зійду з розуму. І я вирішила планувати кожний свій день. З цією метою я склала «документацію для домогосподарки»: Розпорядок дня, Розклад занять з донькою, Меню для дитини і для нас на тиждень. Кожен день я з усіх сил намагалася дотримуватися розкладу. І це допомогло! Хоча чоловік скептично ставився до «моїх папірців», якими я обвішала весь холодильник.

У Розпорядку дня я постаралася врахувати всі домашні справи: приготування їжі, зарядка і розвиваючі заняття з донькою, гуляння, купання, прибирання, прання, миття посуду. Для зручності, я рознесла заняття по пріоритетності: в першу чергу — дитина, потім — все інше. І ще я почала працювати, правда, на дому.

Отже, встаю я в 5.00 години ранку і до 8.00 працюю. З 8.00 годин до 14.00 весь мій час присвячено лише дитині: ми снідаємо, граємо, робимо зарядку/їздимо в басейн, гуляємо, обідаємо і лягаємо спати. О 14.00 я сідаю за ноутбук і працюю до 17.00, поки донька не прокинеться.Потім ми полуднуемо, другий раз гуляємо, дивимося мультики і граємо, але вже з татом. А я в цей час зі швидкістю світла переробляю всі домашні справи: готую вечерю, прибираюсь, мию посуд і т. д. В 20.00 ми вечеряємо, тато з донькою йдуть читати книжки перед сном, ми купаємося, і рівно о 22.00 тато з дитиною вкладаються спати. Ура! Протягом наступної години я можу займатися «приємностями»: подивитися фільм, почитати книгу, зайти на улюблені сайти, прийняти ванну. Загалом, витрачаю цей час тільки на себе кохану. В 23.00 лягаю спати.

Що я хочу сказати? Розпорядок дня у мене, звичайно, дуже напружений. Іноді хочеться все кинути і просто виспатися або хоча б повалятися перед телевізором – як раніше! Але не можна: якщо хоч на хвилину розслаблюся, побут знову «лавиною обрушиться» на мене. А я цього страшенно не хочу!