Свекруха. Яка вона?

У всі часи питання про взаємини невістки і свекрухи дуже непросте, гостре і болюче. Чула багато історій, в яких молоді дружини описують свої образи, жахливе ставлення свекрухи до невістки, метання молодого чоловіка між дружиною і мамою. Може бути, правильно буде вислухати думки обох сторін тоді, можливо, стане зрозуміло, що кожна сторона в чомусь по-своєму права.

Хочу розповісти про свої відчуття свекрухи, можливо, молоденьких дружин мої одкровення допоможуть налагодити контакти з мамами своїх улюблених.

У мене двоє синів, а дочок немає, так що я вже точно та сама, справжня свекруха. Хлопчики виросли чудові: красиві, високі, розумні і головне, ми з ними завжди і у всьому один одного розуміємо. Загалом, сини, які радують душу, серце і якими батьки пишаються. Молодший ще не зовсім дорослий чоловік, а ось старшенький одружений і у них з дружиною вже ростуть дві дівчинки.

Відразу скажу, що, коли син закінчив університет, додому не повернувся, а почав жити з сім'єю окремо, але бачимося ми часто. Говорити прописні істини про те, що молодим краще жити окремо, не буду. Хоча знаю, що бувають такі свекрухи, які «дістануть» на будь-якій відстані.

Коли побачила майбутню невестушку, вона мені відразу сподобалася, причому мій син зовсім не збирався одружитися (йому було 25 років, а дівчинці – 26). Говорив, що їм і так добре разом. Загалом, я розповіла йому, що не стільки їм добре, скільки йому зручно, і треба або думати про майбутнє, або не морочити дівчинці голову (ну, виховання у мене таке: старого гарту). Подумав мій хлопчик ще півроку і зрозумів, що не хоче втратити цю тоненьку дівчинку з величезними очима.

Ось тільки не подумайте, що я відразу виявилася такою правильною, доброї і все розуміє. Боролася я сама з собою, ще і як боролася! Думаю, через цю стадію розуміння і боротьби зі своїм материнським егоїзмом проходять всі свекрухи.

Будучи матусями маленьких синів, ми якось не дуже замислюємося про те, що коли-небудь станемо свекрухою. Вважаємо, як і будь-яка мама, що наш малюк найрозумніший, найкрасивіший, самий кращий. Він весь такий рідний, ласкавий, так любить маму і тата.

І ось хлопчик виріс і перетворився на вродливого юнака, який як і раніше дуже любить своїх батьків та прислухається до їхньої думки. Але, рано чи пізно з'являється дівчина, яка відсуває на другий план і батьків, і все, що було до неї. Уявіть собі, що вашого чарівного, самого рідного і прекрасного у світі дитини забирає чужа жінка.

Так перше почуття, яке охоплює, звичайно ж, ревнощі. Здається, що ще навіть не знаючи майбутню невістку, вже не будеш любити її тільки за те, що вона взагалі з'явилася в життя сина. Саме цей момент найскладніший для майбутньої свекрухи. Потрібно обов'язково знайти в собі сили зрозуміти, що хлопчик виріс, і, якщо бажаєш йому щастя, треба радіти, що у нього є жінка, яка його любить, буде про неї піклуватися і народить йому дітей.

Тому «зарубала» я собі на корені всю ревнощі. Зате зрозуміла, чому свекрухи так подобається чіплятися до невістки: і готує вона не так (ну, звичайно, синку звик до маминої кухні), і пере неправильно (пральна машина не в рахунок) і дітей виховувати не вміє (ну так, у свекрухи досвід, їй краще знати, що і як треба робити). Насправді, це ті самі, вперто пробиваються паростки материнської ревнощів, які треба тиснути в собі нещадно! Інакше можна просто занапастити життя своїх дітей!

Але я вчасно зрозуміла, що хочу одного: щастя своєму сину! Тому переступила через себе, викорінила свої амбіції і ревнощі, тим більше, що дружина у сина чудова, мила, розумна дівчинка, яка його так любить.

Тепер ось ми з нею, як дві подружки: нам завжди є про що поговорити, чим поділитися. Я не дозволяю собі господарювати на її кухні, коли готую, тому що розумію, що кухня – це свого роду особлива особиста зона кожної жінки, де не можна встановлювати свої правила.

Ніколи не нав'язую своєї думки щодо виховання дівчаток, хоча часто діти самі запитують ради і ми разом приймаємо рішення.

Навіть прийшли до висновку, що нам з невестушкой не подобаються, як грубо звучать слова «невістка» і «свекруха», і ніколи їх не вимовляємо навіть у розмові з сторонніми.

Хочу тільки додати, що добре, якщо всі майбутні дружини наших синів також будуть розуміти, в якій непростій ситуації опиняються свекрухи і поставляться до мами свого коханого з розумінням. Спробуйте не сприймати відразу в «штики» зауваження і причіпки дорослих жінок. Постарайтеся «навести мости» з майбутньою мамою, поговорити з нею по душах, розповісти, як ви розумієте її почуття, як будете піклуватися про її сина.

Мама одруженого сина більш самотня, ніж мама заміжньої дочки. Дівчинка, дівчинка, вона і по душам з мамою поговорить, і подзвонить, і поділитися найпотаємнішим. А хлопчаки, навіть найрідніші і люблять, не будуть так відверті, ніжні, довірливі в силу своєї чоловічої натури, меншою емоційності. Розумом це розумієш, а душа болить і серце плаче.

Звичайно, бувають ситуації, коли з першого погляду ясно, що нічого хорошого від свекрухи чекати не доводиться. Що ж, тоді треба постаратися бути гранично ввічливій, коректній і триматися від свекрухи на відстані. Але точно також і свекруха може визначити, що майбутня невістка явно не готова стати гарною дружиною і, тим більше, турботливою матір'ю, а зробити нічого не може. І від свідомості цього їй дуже прикро і боляче.

Головне, любіть, навчитеся розуміти один одного, і у вас все буде добре.