Світ заворожують флешмоби. Що це таке?

Не так давно, зовсім випадково опинившись біля центрального парку відпочинку, я спостерігала дивну картину. Кілька сотень молодих людей зібралися на мосту, чинили дії, які неможливо пояснити логічно. Вони, як по команді, дістали балончики з мильним розчином і стали одночасно пускати бульки з мосту в воду. На цікавих перехожих ніхто не звертав уваги. На питання: «Що це ви тут робите?" хлопці спокійно відповідали: «Як що? Запускаємо бульбашки".
Як виявилося, це була одна з численних акцій флеш-мобу , яка щорічно проходила в місті до Дня захисту дітей.

Видовище було захоплюючим. Сотні тисяч мильних бульбашок летіли у воду, переливаючись на сонці всіма кольорами веселки. Діти і дорослі перебували в стані незрозумілого захоплення. Я сама піддалася цього загального дійства. І коли зовсім незнайомий мені молодий чоловік запропонував приєднатися, я не роздумуючи вихопила запропонований мені пляшечку з мильним розчином і стала запускати бульбашки.

Це була масова і дуже яскрава акція флеш-мобу.

У перекладі з англійської flash mob означає «швидка натовп», а нещодавно з'явився новий термін -« smart mob » (« розумний натовп »). Обидва поняття визначають одне явище — скупчення абсолютно незнайомих один одному людей в громадському місці з метою виконати безглузде дію, заплановане заздалегідь, і розійтися.

Організовується такі акції за допомогою Інтернету або мобільного зв'язку. і проводяться без особливих цілей, просто заради задоволення присутніх. Така своєрідна гра. У флеш-мобу немає ніякої ідеї, ніякого сенсу, відсутні будь-які політичні, фінансові чи рекламні цілі. Люди, що приймають участь в акціях, в основному молодь. Вони займаються цим з різних причин. Одні від неробства, інших таким чином самовиражаються. Людям хочеться живого спілкування

Так що ж таке флеш -моб ? Невинне розвага підлітків, бездумне проведення часу, безцільне блукання натовпу чи щось інше?