Страшні казки: читати чи не читати?

Діти
Казки для дітей

Іноді читаю дитячі казки і жахаюся просто, скільки агресії і зла вони несуть.

Наприклад, нещодавно в одній розфарбуванні дитячої зустрілася казка Шарля Перро «Хлопчик з пальчик».
Ну як таке можна дітям писати:

Жах.
Читаємо далі. Потрапили діти до Людожерів:

далі :

що вже говорити, а наша Муха-цокотуха:

Список страшних казок можна продовжувати нескінченно, це і « Синя борода »:

І « Червоні Черевички » Андерсона, коли дівчинка попросила відрубати собі ніжки...

Це інструкції Чикотило як мінімум. Я просто не можу читати своїм дітям, що це, мені самій неприємно, та й як пояснювати дітям всі ці кошмари і анатомічні подробиці?

Обговоривши цю тему в колі своїх знайомих, одна із співрозмовниць — досвідчена мама, розбирається у психології сказала, що проводився навіть ряд експериментів над дітьми: одній групі читали «страшилки», а другий — ні. І в результаті діти з другої групи зростали більш боязливими та тривожними і самі придумували собі страхи.

Мене зацікавив цей момент і справді, я знайшла багато статей на тему того, що страшні казки необхідні для нормального розвитку дитини .

Згідно з твердженнями досвідчених психологів, такі сюжети моделюють реальні виникають непрості життєві ситуації. Тим самим, допомагають таким, що подорослішало дітям знаходити правильні рішення. «Страшилки» сприяють більш швидкій психологічної адаптації в сформованих негативних обставин, а також допомагають пережити стреси з найменшими втратами.

Моторошні історії дозволяють дітям пережити різні відчуття: ненависть, гнів, агресію, злість. Нехай дитина злиться на підлого крокодила, розбійника, тим самим виплескуючи негативну енергію і вчиться розуміти, де добро, а де зло.

Діти повинні знати подібні казки, щоб підготуватися до дорослого життя, знати, що існує хвороба, смерть, різні неприємності. Вони повинні співпереживати і вчитися долати свій страх.

Але поки що я думаю, що моїм дочкам вистачить Тараканище і Бармалея, а далі подивимося...
В даний час я не наважуюся переходити до більш страшних історій, а ви?