Стоматолог - це не страшно!

«Мамо, не хочу до зубного лікаря! Боюся, боюся...» Яка мама не чула цих слів? Ось і я чула скигління доньки, практично волоком тягнучи її за руку по напрямку до стоматологічній поліклініці. Єдина думка, яка крутилася в голові – як змусити її відкрити рот? Про те, щоб пережити ще одну ніч з зубним болем, навіть не йшлося.

Чому діти бояться стоматологів?

В той же час я задумалася, звідки в неї такий страх перед лікарем, у якого вона ще ніколи не була? Проаналізувавши ситуацію, я прийшла до думки, що в більшій мірі саме я винна в її страхи. Ненароком вимовлена фраза в розмові з подругою, не до місця побачений сюжет по телевізору...

І вуаля! У дитини розвивається підсвідомий страх перед стоматологом. Але як же тепер виправляти свою помилку? На ходу я почала писати для Ксюші казку про її зубиках, які виконують в ротику дуже важливу роботу. Малятко, зацікавившись казкою, на якийсь час замовк.

Як ми позбувалися страху

Тим часом ми невблаганно наближалися до дверей поліклініки. Я продовжувала свою казку, розповівши, що разом з їжею в ротик іноді потрапляють маленькі черв'ячки, які вирішують оселитися там, зробивши з зубика будиночок.

Ксюша не забарилася обуритися «Черв'як у мене в роті?» Я підбурив її, розповівши, що в зубике буде дірка, і він буде хворіти. Очі дочки вмить стали на мокрому місці, проте я поспішив її заспокоїти, сказавши, що стоматолог дуже швидко витягне черв'ячка і здатен виконати дірку.

«Але ти ж не хочеш йти до лікаря... Значить, не підемо», — вирішила зіграти я на дитячому протиріччі. І я не помилилася – Ксюша потягнула мене за руку по напрямку до входу в поліклініку.

Вибір стоматолога

Треба сказати, що лікаря я дуже прискіпливо вибирала заздалегідь. Адже саме від того, чи знайде він взаєморозуміння з дитиною, надалі будуть залежати Ксюшіни відносини зі стоматологами загалом. На щастя, лікар виправдав мої надії, і Ксюша покинула кабінет задоволена, з пломбою на хворому зубике.

До речі, під час лікування лікар підіграв мені і розповів, що черв'ячки дуже бояться зубної пасти та щітки. І відразу ж після виходу від лікаря ми попрямували в аптеку за новою зубною щіткою для Ксюші. І наступний наш похід до лікаря не супроводжувався ні страхом, ні примхами.

Наш спосіб позбавлення від страху перед лікарем – стоматологом допоміг вже не одній моїй подрузі. Сподіваюся, він допоможе і вашим малюкам.