Іспанія - Надбання Людства

Перший раз в Іспанії я виявилася більше 10 років тому. З тих пір ніжно і самозабутньо люблю цю країну. Скільки раз я там була — вже збилася з рахунку. Але якщо перші рази мої поїздки були організовані турфірмами, то ось уже давно я сама собі туроператор, коли справа стосується Іспанії. Мені дуже хочеться, що російська людина відвідував не тільки заїжджену Барселону, Мадрид, Гранаду, Севілью (тощо), але й інші, не такі відомі в Росії, місця. Адже в Іспанії 42 місця , які Всесвітня організація ЮНЕСКО занесла до списку Надбання Людства .
Отже, якщо ви летите в Мадрид і у вас є кілька вільних днів... Всього годину на електричці з вокзалу Аточа, і ви в самому дивовижному місті — Алкала-де-Енарес . До речі, в цьому місті народився і виріс знаменитий Мігель де Сервантес .

Це перший в світі університетське містечко. Невеликий, чарівний, киплячий життям. От є курортні міста, в яких в основному зустрічаєш відпочиваючих похилого віку. Тут панує приголомшлива атмосфера розквіту життя!

Навколо одна молодь або сім'ї з маленькими дітьми, і здається, що життя, вона ось-ось тільки починається. А ще в Алкале майже на кожному даху — гнізда лелек, як символ нового життя і прекрасного майбутнього.

Також в годинної доступності (той же вокзал Аточа, але південний напрямок) перебуває Аранхуес . Всього 48 км від Мадрида.

Головною визначною пам'яткою міста є Королівський Палац, збудований за проектом, затвердженим ще Філіпом II . Палац будувався протягом усього XVII століття, і передбачалося, що тут буде літня резиденція іспанська королів. Такий собі відповідь Версалю. Однак з приходом до влади Бурбонів, місце королівського відпочинку змінилося.

Крім розкішного архітектурного комплексу Палац володіє розкішними садами з фонтанами, розбитими на березі річки Тахо, за якою любили кататися іспанські королі. На іншому її березі був створений красивий парк для королівських прогулянок. Королів більше немає, але парк, як і раніше, використовується за призначенням, як для відпочинку, так і для спорту. По території можна проїхатися на паровозику, а по річці поплавати на кораблику і відчути себе королем!

Один із самих приголомшливих міст — Авіла — знаходиться в 2 годинах їзди від Мадрида. Автобуси ходять з вокзалу Мендес Альваро, який знаходиться на однойменній станції метро. Від вокзалу 5 хвилин пішки і ви в історичному центрі — торгової площі, на якій знаходяться головні ворота в стару фортецю.

Все найцікавіше знаходиться всередині цього кільця з веж. Фортечна стіна має кілька підйомів і спусків, налічує 88 веж і 9 воріт. Раніше це було місто, поза стінами нічого не було. До речі, тут досі стоять житлові будинки і живуть люди. Тут же знаходиться Кафедральний собор, дзвіниця якого включена у фортецю і виконувала функцію оповіщення. Всередині Собору зберігаються роботи Ель Греко .

Зараз всього за 3 євро можна піднятися на фортечний мур, довжиною близько двох з половиною кілометрів, пройти навколо старовинного міста і подивитися на сучасну Авілі з висоти.