Співбесіда при прийомі на роботу

Дуже багато людей мріють про роботу з гідною оплатою. Не стала винятком і я. Проте, я дуже боялася співбесід, де можуть задавати різні каверзні питання, починаючи від причини зміни роботи і закінчуючи питаннями про особисте. Можливо, у читачок даної статті є подібні страхи. Хочу дати кілька практичних порад, як вести себе на співбесіді.

Бути впевненою в собі

Ця рада вважаю найважливішим. Саме він виявився дуже складним для мене. Я не могла навіть уявити собі картину: ось я заходжу в кімнату для інтерв'ю...

Я довго репетирувала перед дзеркалом ходу, поставу, легку посмішку на обличчі. І навіть якщо я всередині відчувала себе маленькою переляканою дівчинкою на іспиті, зовні намагалася виглядати як впевнений у собі професіонал своєї справи.

Не спізнюватися

Для кого-то, наприклад, для мого чоловіка, пунктуальність дається легко. Він приходить на зустріч на 10 хвилин раніше. Я ж за життя спізнююся. На співбесіді цього не можна допускати.

Так як я живу в столичному мегаполісі, де постійно бувають пробки, я продумувала свій маршрут таким чином, щоб дістатися на інтерв'ю з півгодинним запасом часу. Тоді можна не поспішаючи пройтися пішки, привести свої думки в порядок і налаштуватися на позитивну хвилю.

Діловий вигляд

Я віддаю перевагу спортивний і романтичний стилі в одязі. Ні той, ні інший не є вдалим варіантом для співбесіди. Коли я активно почала шукати роботу, мені довелося купити брючний костюм і білу блузку. Також я перед співбесідою закалывала свої довге волосся.

Відрепетирувати відповіді на можливі питання

Багато питань на співбесіді є стандартними. Наприклад: «Чому ви хочете працювати в нашій компанії», «Якими ви бачите себе в професії в найближчі три роки», «Чому ви хочете змінити роботу».

Відповіді на них я продумувала заздалегідь. А щоб дізнатися, як вони будуть звучати з боку, прорепетировала інтерв'ю разом зі своєю подругою Зоєю. Вона підкоригувала деякі моменти і розповіла про свій досвід прийому на роботу.

Ось приклади відповідей , які були у мене приготовані перед співбесідою на посаду перекладача:

1. Я хотіла б працювати у вашому бюро перекладів, так як воно має хорошу репутацію на ринку перекладацьких послуг. Я знаю, що воно існує вже сім років (тут можна сказати кілька слів про організації, продемонструвати свою обізнаність про діяльність даної компанії).

2. У найближчі кілька років я збираюся розширити тематику перекладів, освоївши крім технічної ще юридичну і економічну (брехати і прикрашати не треба, говорите про своїх цілях, які ви в змозі досягти).

3. У моїй організації я виконую переклади виключно технічної спрямованості, що не дозволяє мені застосовувати і вдосконалювати свої знання мови в інших сферах.

Не лаяти начальство

Цей момент хочу виділити особливо. Я дуже відкрита людина, і у мене останнім часом було багато проблем у відносинах з начальницею. На щастя, я знала, що розповідати про це можливим новим роботодавцям є неприпустимим.

Це ж не близькі люди, які зрозуміють, поспівчувають. Навпаки, ця інформація може бути використана проти вас. Наприклад, вважатимуть, що у сварках і бійках винні саме ви: або маєте недостатній професіоналізм, або склочний характер.

Так що набагато краще буде сказати: «Мені важлива необхідність кар'єрного зростання, і ваша компанія якраз добре підходить для цього».

І наостанок зауваження з мого досвіду: будьте готові пройти не одне і не два співбесіди перед тим, як ви знайдете роботу, про яку ви мрієте і зарплату, яку заслуговуєте.