Скрапбукінг

Вперше я побачила листівки, зроблені по техніці скрапбукінгу, завдяки подрузі. Вона подарувала нашій родині кілька з них – зовсім не схожих на магазинні, набагато гарніше, цікавіше.
Зізнатися, я була зачарована. Поставила на полицю – гріх таку красу ховати в шафу.

Ну що таке ці надруковані пейзажі і кошенята на глянцевому папері? Їх тисячі в кожного, штампують бездумно. А від цих листівок віяло теплом, любов'ю, близькою людиною. Шалено подобається відчувати мережива під пальцями, грубий картон, кавові зернятка.

Що таке, власне, скрапбукінг? Це з розряду «речі своїми руками», тільки стосується листівок, оформлення альбомів, конвертів. У хід йдуть золотинки, шматочки красивої тканини, мережива, гудзиків. Хоча, таке краще бачити своїми очима, неможливо описати кожне виріб.

Насправді, як виявилося, багато хто захоплюється подібним. І я спробувала. Тільки важливо придумати ідею, побачити образ, а далі – справа техніки.

Але на подібному зовсім не виглядають написи. Я так зіпсувала пару листівок, поки намагалася красиво вивести привітання. А та ж подруга, сміючись, показала можливе оформлення. Якщо сама листівка своїми руками з детальок, чому напис не може бути такою ж?

Знаєте, це як у театрі – не буває двох однакових вистав. Ось і двох однакових листівок, зроблених з допомогою скрапбукінгу, теж не буває. Скільки не бачила різних, не робила, до цих пір дивуюся – наскільки іноді оригінальними можуть бути ідеї. Це як ніби вихлюпування свого світу на папір. Ось я не вмію малювати, і вірші писати не вмію. Зате таке диво своїми руками може зробити кожен. І нічого складного в цьому немає! Необхідне можна купити в спеціальних магазинах (і все-таки як багато народу займається скрапбукінгом!).

Розповідати техніку створення марно. Адже У кожного свої думки. Мені подобається, коли на листівці використовують «опуклі» фігури, стрічки, а іншим – ні. Просто акуратно все потрібно робити, не поспішаючи. Зате як здорово це відволікає від звичайних справ, так і вдома разом стає затишніше.