Сидячи на бочці з порохом

Щодня в житті кожної з нас виникає безліч ситуацій, що потребують вирішення. Вони позбавляють сил і змушують нас хвилюватися. Але є такі проблеми, вирішити які самостійно не в силах. І навіть більше того – не можемо навіть щось зробити для їх якнайшвидшого вирішення. І вони викликають страх. Для мене такою проблемою є відносини між нашою країною і Японією.

Напевно, мало хто з мешканців в центрі Росії зараз замислюється про те, як це страшно. Відсутність мирного договору, мілітаризація Японії, підтримка США, надана країні Висхідного Сонця... Все це здається таким далеким. Якщо не знаходиться в епіцентрі подій.

На Сахаліні живе моя сім'я: мама, тато, брат, його дружина і діти, бабуся. Там живуть мої друзі. Люди, з якими я працювала. Сусіди. Просто ті, кого я зустрічала на вулицях.

Усвідомлення слабкості нашої країни у військовому питанні, нестабільність політичного становища, віддані не так давно Китаю території – все це змушує мене боятися.

На островах досить багато людей, лояльних до Японії. Випускаються книги про те, як добре жилося, коли острови належали Японії. Поширювалися навіть аудіозаписи з японським варіантом історії. Безліч «пошукових груп» і «діґерів», промовляють Японію як щось неймовірно прекрасне. На картах Японії ці землі відзначені як її території. І кожен рік проходить «день північних територій».

А більшості живуть в нашій країні немає різниці кому належать ці чудові, багаті корисними копалинами та іншими ресурсами острова.

І від цього стає ще страшніше. Практично відірвана від решти країни область нічим не захищена: ні армією, ні моральною підтримкою.

І ті зміни, які вносять хоч невеликий зсув у цю ситуацію, вимагають часу. Багато часу – на переозброєння, розвиток краю.

Найближча військова авіація – на Амурі. А японські берега видно з узбережжя. Туди можна дістатися на човні. Їх винищувачам летіти всього 30-40 хвилин до наших земель.

Включаючи свій ноутбук і відкриваючи новини я кожен раз боюсь побачити повідомлення про те, що потім назвуть черговим «локальним конфліктом».

Мені страшно. Мої близькі сидять на бочці з порохом і гніт можуть підпалити в будь-який день...