Що робити, якщо розбив товар у магазині?


#1
Актуальна інформація для захисту прав споживача у разі непредумышленной псування товару в магазині.

Стаття є відповіддю на питання Випадково розбила товар у магазині, співробітники тут же попросили оплатити зіпсований продукт. Чи зобов'язана я відшкодовувати збитки магазину? Що робити в даній ситуації?

Розберемося в цій ситуації. Для початку, ніякої паніки. Ви під захистом цивільного законодавства: ст. 459 ГК РФ чітко прописано, що відповідальність за випадкове пошкодження товару до його оплати несе саме магазин, а не покупець. Ніхто не має права зобов'язати вас платити за випадково заподіяну шкоду. Наприклад, якщо ви випадково зачепили ліктем стоїть на стелажі пляшку вина, після чого вона впала і розбилася. Тільки в судовому порядку магазин може зажадати оплати пошкодженого товару, причому він повинен буде довести, що Ви умисно завдали шкоди, а не мерчендайзер не зміг стійко розташувати товари на полиці. Більш того, згідно ГОСТу ‎51773-2001, а також Сніпу 2.08.02–89, відстань проходу між стелажами повинна бути не менш 1.4 метра, а при площі магазину понад 100 кв. м. до 2.5 кв. м.

Ні охоронець, ні інший представник магазину не мають права погрожувати вам або застосовувати фізичний вплив, вимагаючи оплати. Дані дії караються відповідно до КК РФ. Якщо все-таки співробітники магазину наполягають на тому, що даний інцидент стався саме з вашої вини, попросіть книгу скарг і складання акта про псування товару, де опишіть подію.

Пам'ятайте про свої права і не допускайте свавілля відносно вас і ваших близьких!