Секрети правильної постави

Сьогодні ми ще раз перейдемо до нашої «божественної спинкою». Від того, як ми вміємо тримати її, залежить не тільки наше здоров'я, зовнішній вигляд, але навіть сама доля. Переконатися в цьому мені допоміг один випадок.

«Спина начальника»

Одного разу в одному «жіночому колективі» мене попросили показати кілька вправ для талії, «п'ятої точки», спини і т. д. Перше, що я зробила — нагадала пані, як правильно тримати спину, тому що без правильної постави будь-яка тренування може нашкодити. Коли з величезними зусиллями одна пухкенька бухгалтерка прийняла потрібну позу, вона несподівано вигукнула: «Ого, я ж себе начальником так відчуваю!». Займалися мої панночки старанно, хтось повернув талію, хтось надів міні-спідницю, а ось сміхотуха-бухгалтер вирівнявши спину,дійсно,стала великим начальником у іншої, більш престижної, організації.

Ви і без мене чудово знаєте, як перевірити свою поставу. Треба притулитися до стіни, притиснути до неї потилиця, плечі, п'яту точку і п'яти.

Постава богині

• Поставте ноги нарізно, так, щоб відстань між стопами було дорівнює довжині однієї стопи
  • Злегка, практично непомітно, зігніть ноги в колінах
  • Напружте м'язи стегон
  • Втягніть живіт, якщо ви не будете постійно напружувати м'язи живота, то ваша спина буде в уразливому становищі
  • Підніміть грудну клітку, як на вдиху і розправте плечі, так, щоб спина виявилося трохи прогнутою
  • Голову тримайте прямо в нейтральному положенні
  • М'язи шиї розслаблені

Звісно, щоб таке положення тіла і правильна постава стали для вас звичними-треба тренувати, насамперед, м'язи спини і живота. Ви можете використовувати для цього будь-які вправи. А я з задоволенням розповім вам про своїх найулюбленіших і дієвих.

Будь-яке тренування м'язів я починаю з розтягуючих вправ. Найбільше люблю «Жабу». Це прекрасний стретчинг всіх м'язів спини, сідничного м'яза, м'язів стегон. Сядьте на п'яти, або між ними. Нахиліться вперед, витягніть руки перед собою, поклавши долоні на підлогу. Максимально потягніться вперед і притисніть до підлоги. Зробіть 3 підходи по 30 секунд.

Якщо є захворювання хребта, то для розтяжки ідеально підійде «скручування». Ляжте на підлогу, руки розкиньте в сторони, голова лежить рівно, ноги зігнуті в колінах, ступні притиснуті до підлоги. Поперемінно розгортайте зігнуті коліна в одну сторону, а голову в інший, тримаючи руки при цьому щільно притиснутими до підлоги. Кількість повторів починайте з 4, поступово довівши до 16.

найекзотичнішим вправою для розтяжки і зміцнення м'язів спини, плечей та живота, є інтерпретація йогівського вправи «Коров'яча морда». Встаньте прямо, підніміть праву руку над головою, зігніть її у лікті і покладіть долоню нижче потилиці між лопатками. Зігнуту ліву руку обережно підведіть знизу до правої і постарайтеся зчепити долоні в замок. Витримайте позицію 30 секунд, поміняйте руки. Зробіть 3 підходи.

Силове тренування

З силових вправ для домашньої тренування м'язів спини і живота я віддаю перевагу нахилам.Станьте прямо, руки візьміть невеликі гантелі (1-1.5 кг). На видиху нахиліться вперед, розводячи руки в сторони. На вдиху поверніться у вихідне положення. Починайте вправу з 8 підходів, доводячи поступово до 32 нахилів.