«Розплескати синява, розплескати...»

Коли мені було років 12, я загорівся мрією... стрибнути з парашутом. У той час мій старший брат вже стрибав, от мене й мучила заздрість – як це він стрибає, а я ні?! Але вік мій був замалий. Тоді я пішла на парашутні курси, в нашому місті була секція, відходила трохи, але потім навчання, переїзд і нічого не вийшло. Але ідея ця не давала мені спокою!

І ось, через деякий час, батьки, знаючи про моє невсипущий бажанні підкорити небо, відвезли мене в Киржач. Я так хотіла, я так чекала моменту, коли я полечу, що ніякого страху не виникало! Ми пройшли необхідний інструктаж, група складалася з одних хлопців, я була єдиною дівчинкою середовищ них, тому мені приділяли найбільше уваги. Нас навчили правильно приземлятися, розповіли, що робити в екстрених ситуаціях, також ми пострибали з дерев'яних сходів різної висоти, щоб зрозуміти, якою сили удару на ноги очікувати при приземленні. Після всього я підписала документи, що не страждаю ніякими серйозними захворюваннями і розумію всю відповідальність, коротше кажучи – в разі чого – вони не винні.

Видали парашут, запасний парашут, шолом (загалом це все важить близько 20 кг), парашут звичайний – купол Д6, новачкам дозволяли тільки на таких.

І ось, побудували нас перед літаком (Кукурузник), порахували, розподілили хто за ким, ми зайшли в літак, сіли – все такі смішні, в обмундируванні, у брезентових шоломах )) Ну забавно всіх звичайно виглядала я! Коли літак завівся, адреналін загуляв по крові, але думок про зворотному шляху не було, деренчливий, гуде кукурузник підняв нас на необхідну висоту, коли інструктор відкрив двері, ми всі побачили мчиться землю, ууууххххх! Це було незабутньо!

Після загорілися попереджувальні вогні в літаку, які віщували про те, що пора ... Ми встали – почали підходити один за одним до виходу, парашути наші були пристебнуті тросами до перекладини літака – це спеціально, щоб витягнути стабилизующий маленький парашутик. І ось, коли попереду мене був тільки один молодий чоловік, я побачила як розширюються його очі, інструктор кричить «ПІШОВ!», він стоїть як в ступорі, «ПІШОВ!» він стоїть, тоді він злегка підштовхнув і хлопець відлетів у блакить...

Потім пішла я, все було сумбурно, крок – і ти вже падаєш у безодню! В голові вважаю «кухоль пива раз», «кухоль пива два», «кухоль пива три!» (невеликий відступ: потрібно відрахувати три секунди з моменту виходу з літака і тільки тоді смикати за кільце, а для того, щоб в захлиснули емоції не зробити цього раніше часу, порахувавши швидко «раз, два, три» — нам сказали думати про пиво ;) ) і смикаю за кільце!

Мене тряхануло – шолом, туго застебнутий, але все одно великий для моєї голови, з'їхав мені на очі – темрява... лише тонкі смужки світла, пробиваються знизу – це перше, що я побачила усвідомлено. Поправила шолом, піднімаю голову, а наді мною білосніжний купол парашута!!! А піді мною будиночки, річечка, чоловічки, сенсаційний, приголомшливий вигляд.
Захват, радість, думка – «ТАК, Я ЗРОБИЛА ЦЕ!» — зараз друкую, а по ногах мурашки ))))
Приземлилася вдало, загасила парашут, а вдалині вже йде тато мене зустрічати, а я стрибаю, зняла шолом – махаю йому і кричу від радості!
Ось так :)

Кажуть, що не всі пам'ятають свій перший стрибок, але в мене навпаки, перший стрибок залишив найяскравіші і сильні враження. Пізніше я здійснила ще 4 стрибка, в різну погоду, і на іншому літаку, і з додатковими пригодами – таскало по полю як ляльку на сильному вітрі, і з друзями компанією стрибали, але все ж, пам'ять про самому першому польоті, емоціях, почуттях, задоволеності собою досі розбурхує мої почуття і думки.