Розмова матері з дочкою-підлітком ранньої вагітності

Вагітність

Молоді матусі. Вчорашні школярки, майже самі ще діти. Засмикані, розгублені, сумують за свободу від зобов'язань. Таких дівчат з грудними дітками мені, чесно кажучи, дуже шкода.

Хтось народив «по зальоту», хтось вирішив, що на «дитячі гроші» можна безбідно прожити пару років, а є й такі, хто намагався вагітністю утримати чоловіка. Є, звичайно, і ті щасливці, які народили дитину заради нього самого, і у таких юних жінок, як правило, все в житті йде гладко і добре. Шкода, що таких зовсім небагато.

Час відвертих розмов

Одна з таких щасливих молодих мамулек – племінниця мого чоловіка, Аннушка. Їй 21 рік, і у неї вже є два синочка і лапочка дочка. Старшенького хлопця вона народила в 16, три роки тому з'явився на світ другий синуля, а 9 місяців тому їх з чоловіком життя прикрасила маленька дочка.

Нещодавно вони приїжджали до нас в гості (в цей день моїй донечці виповнилося 14 років), і ми вдосталь натешились іграми з малятком. Доча моя дитину з рук не спускала, годувала кашею їй і пісеньки співала, а коли гості почали збиратися додому, вона навіть засумувала.

Увечері того ж дня донечка застала мене зненацька несподіваним питанням.
«Що б ти сказала, — запитала вона, — якби я народила в 15? Змусила б зробити аборт?».
«Що ти, — розгубилася я, — навіть не думай про такому кошмарі. Я умовила тебе народити, адже діти це завжди щастя, а від щастя хіба можна відмовлятися!?».

Потім ми довго розмовляли на цю тему, я розуміла, що кровиночка моя поки абсолютно не готова до материнства, а гра з племяшкой просто надихнула її на думки про своїх майбутніх діточок.

Так слово за слово, ми підняли тему інтимних стосунків серед підлітків. Я з подивом дізналася про те, що третина доньчиних однокласниць вже давно зустрічаються з хлопцями набагато старше себе, і більшість з них вже «не дівчата».

А коли «вже пора»?

«Ти просто боїшся стати бабусею, — посміхнулася хитрюга, — ось і отговариваешь мене».

Що тут скажеш? Згодна – страшнувато. Але ще більше мене лякає те, що рано занурившись у доросле життя, донька зненавидить побут, роль дружини і мами. І тоді я розповіла трохи про те, що значить рано стати мамою.

Потрібно бути готовою:

— Ночами за першим покликом вставати до дитини, навіть якщо дуже втомилася за день.

— Знаючи, що однолітки збираються на дискотеку або в клуб, спокійно готувати каші малятку і в сотий раз за день прибирати наслідки дитячих забав.

— Без найменшого сумніву відмовляти собі в солодощах на користь дитини.

— Проміняти веселе студентське життя на заочне навчання і зубріння конспектів ночами, поки дитина міцно спить.

— Ніч безперервно чергувати біля дитячого ліжечка, якщо болісно ріжуться зубки або змучили коліки.

— Без жалю пропускати саму цікаву серію улюбленого серіалу, якщо дитина хоче грати на вулиці.

І далі, далі, далі....

Вислухавши мої одкровення, доню зітхнула і визнала, що їй і справді зарано думати про діточок. І я сподіваюся, що з'являться у неї малюки тоді, коли вона буде до цього готова.

А як ви ставитеся до ранньої вагітності?