Ромашка для волосся - частина 2

Гарне волосся
Краса і здоров я
Лікування волосся

Коробочка з написом «Ромашки квітки» — постійний мешканець моєї полички з травами. Ромашку я використовую в багатьох випадках, в тому числі і для догляду за волоссям. Її незаперечний плюс в тому, що вона підходить для будь-якого типу волосся.

Ромашка для волосся теж використовується для різних цілей. Перше, на що хочу звернути увагу – ромашка надає світлим волоссю золотистий відтінок, а темні – освітлює.

Однак для освітлення використовується спеціально приготовлений відвар. Тому при використанні звичайного відвару для ополіскування не повинно статися істотних змін з темним волоссям.

Квітки ромашки можна купити в будь-якій аптеці. Також зараз ромашка продається у фільтр-пакетах. Це зручно в плані того, що не потрібно потім проціджують настій або відвар. Але... мені здається, що в пакетах якість гірша.

Настій для шовковисте волосся

4 ст. л. ромашки залити 0,5 літра окропу. Залишити настоюватися на 30 хвилин. Процідити, додати воду до потрібного об'єму і температури. Обполоснути волосся, дати їм висохнути природним шляхом.

Робить волосся гладеньким, здоровим, шовковистим і не будуть сплутуватися при розчісуванні.

Найчастіше для ополіскування я використовую саме настій ромашки, хоча відвар мені здається більш дієвим. А все із-за того, що часом лінуюся або в спеку не хочеться влаштовувати «парилку» будинку.

Відвар для блиску волосся

4 ст. л. ромашки залити 0,5 літра окропу, поставити на водяну баню. Помішуючи, тушкувати 15 хвилин. Я іноді трохи змінюю цей рецепт – ромашку з водою в тих же пропорціях ставлю просто в ковшике на вогонь і кип'ячу 15 хвилин.

Відвар остудити, процідити. Нанести спочатку на коріння волосся, а потім на волосся по всій довжині. Залишити сохнути волосся природним чином, а ще краще – на сонечку.

Через кілька процедур ви побачите результат – блиск, золотистий відтінок і шовковистість волосся.

Відвар для освітлення (фарбування) волосся

Якщо ви жодного разу не використовували ромашку і боїтеся результату, то я раджу почати з самої мінімальної дози. Залити 2 ст. л. ромашки 1 літром окропу і варити протягом 10 хвилин.

Якщо ж ви вже користувалися і хочете більш помітного ефекту, то потрібно залити 1 літром окропу 10 ст. л. ромашки і варити 15 хвилин.

Відвар остудити, процідити. Додати до нього сік ½ лимона. Це підсилить ефект, але трохи подсушит волосся за рахунок кислоти. Якщо це небажано для ваших волосся, можна додати 1-2 ч. л. рослинного масла.

Отриману суміш нанести на вимиті і розчесані волосся, дати висохнути без фена. Процес фарбування ромашкою – поступовий, тому потрібно кілька процедур для досягнення бажаного результату.

Два види настою проти лупи

Ромашка також допоможе вам позбавитися від лупи. Для цього потрібно приготувати настій в пропорції 1 частина ромашки – 10 частин окропу. Заварити, остудити, процідити. Втирати в шкіру голови і обполіскувати волосся після миття три рази в тиждень протягом місяця.

Постійної лупи у мене, на щастя, не буває. Але іноді з-під крана йде жахлива вода, особливо влітку. В результаті часом починається лупа. Ось тоді я і вдаюся до ромашкового настою або до трав'яному, також включає в свій склад ромашку.

Для приготування трав'яного настою потрібно з'єднати по 1 ст. л. ромашки, лаванди і календули, залити 200 мл окропу. Дати настоятися протягом 20-30 хвилин, процідити, остудити і обполоснути волосся, давши їм висохнути природно.

Настойка для зміцнення коренів волосся

Відразу обмовлюся, що ця настоянка підійде не всім, так як містить спирт, отже – подсушит шкіру голови. Тому, якщо у вас і так шкіра суха, то краще відмовитися від цього варіанту. А якщо ж ні, то пропоную скористатися цим хорошим засобом з зміцнюючим ефектом.

6 ст. л. ромашки залити 200 мл горілки. Щільно закрити і поставити в темне місце на 10 днів. Потім процідити і втирати в шкіру голови, максимально намагаючись не торкатися самих волосся.

шампунь Ромашковий

Можна приготувати ще й шампунь ромашковий. Для цього потрібні сухі квітки ромашки, вода і дитячий шампунь. Я цим рецептом не користувалася, тому що, виходячи з досвіду, мені не підходять дитячі шампуні. Але... тепер думаю, що варто спробувати, так як в поєднанні з ромашкою результат в будь-якому випадку буде іншим.

Для приготування такого домашнього ромашкового шампуню потрібно залити 2 ст. л. ромашки 50 мл окропу, дати настоятися протягом 20-30 хвилин, процідити. Потім змішати в рівних пропорціях з дитячим шампунем і вимити голову.

Цей шампунь, як і будь, приготований самостійно, не рекомендується зберігати довго і в будь-якому випадку – в холодильнику. А краще всього використовувати кожен раз тільки що приготовлений шампунь.

Настій для прискорення росту волосся

А ще мене дуже зацікавив настій, стимулює ріст волосся. Раніше для прискорення росту я використовувала маску з перцівкою і гірчичну маску. Тепер же хочу спробувати цей варіант.

Змішати по 2 ст. л. ромашки, кропиви і шавлії, залити 200 мл окропу. Дати настоятися протягом 20-30 хвилин, процідити. Потім втерти в шкіру голови і не змивати.

Поради

— якщо ви боїтеся освітлення волосся, почніть використання настоїв/відварів з невеликим кількістю ромашки

— всі трав'яні засоби використовуються для втирання або ополіскування після миття голови на чисті волосся і шкіру

— для досягнення ефекту при використанні будь-яких коштів з ромашкою волоссю потрібно дати висохнути самостійно , природним шляхом

чи Використовуєте ви ромашку для догляду за волоссям?