Робота і відпочинок: як поєднати?

Ми з дитиною зараз знаходимося в Іспанії, і ось вже другий рік ми дозволяємо собі такий недозволено довгий відпочинок, вибачте за тавтологію. А все чому? А все тому, що де б я не була — вдома, в Іспанії, у друзів у сусідньому місті — моя робота їде зі мною.

З одного боку, це великий плюс — я можу працювати, де завгодно, хоч в Африці, хоч в Антарктиді (був би інтернет), а з іншого... Треба скрізь тягнути з собою ноутбук, а він, на секундочку так, досить важкий. Плюс самі робочі матеріали, якщо це не моя голова, моя фантазія. Наприклад, зараз моя основна робота полягає в перекладі книжок, тобто важкий томик в 400 з гаком сторінок теж їде зі мною. Причому на моєму «горбом», а не своїми ніжками.

Але самий важкий, мабуть, момент у всьому цьому — це поєднання роботи і відпочинку. Ось зараз ми на узбережжі, що саме по собі створює розслаблену атмосферу і вольготный ритм життя. І дуже — ДУЖЕ! — складно прийти з пляжу, змити сіль-пісок, поїсти і не завалитися під бочок до маленької дитини — поспати сієсту. А вже ввечері, коли накупаешься і нагулявся вдосталь, очі самі закриваються. Доводиться всіляко себе струшувати і налаштовувати на роботу.

Зрозуміло, поєднувати таким чином роботу і відпочинок можна, коли працюєш «на вільних хлібах», тобто фріланс. Офіс з собою в іншу країну не перевезешь. Та й не дає стільки відпустки офісним співробітникам начальство. В цьому і полягає головний стимул — щоб мати можливість виїжджати до моря надовго (а головне — вивозити на нього дитинча), потрібно як завгодно (вставляючи сірники в очі, під гаслом «але пасаран!» тощо) продовжувати працювати практично без вихідних. Адже ще давно хтось розумний сказав, що мета виправдовує засоби!