Рамки для фотографій: модний скрапбукінг

Рукоділля

Для тих, хто любить різного роду декор, велике задоволення доставляє прикраса предметів побуту так, щоб вони ставали незвичайними та оригінальними. Саме силами захоплених і закоханих в красу і була створена технологія скрапбукінгу.
Скрапбукінг спочатку розглядався лише як спосіб оформлення фотоальбомів, але незабаром цим способом стали оформляти листівки, щоденники і навіть фото-рамки. Особливість техніки скрапбукінгу полягає у використанні матеріальних пам'ятних знаків, милих дрібниць і декоративних елементів. З часом скрапбукінг перетворився на ціле мистецтво оформлення зі своєю індустрією, що випускає дизайнерський папір, набори для скрапбукінгу, квіти і різні інші елементи декору і треба сказати, що сьогодні він є одним з модних дизайнерських напрямків.
Ми ж поговоримо про те, як найпростіші предмети перетворити в красу – і почнемо наше знайомство з технікою скрапбукінгу з обробки звичайної рамки для фото з багета.
Матеріали, використовувані для скрапбукінгу, багато в чому залежать від того, чий альбом або рамку Ви будете оформляти – якщо вони мають відношення до дитини, то оформлення, природно, буде дуже м'яким і ніжним, тут можуть бути використані різні мережива, стрічки, гудзики, квіточки пастельних тонів, стікери для малюків, вирізані картинки та інші приємні дрібниці. При оформленні рамки або альбому для дорослого можна використовувати великі квіти, стрази, сердечка, блискітки, намистини. Для прикраси альбомів нерідко використовують любовні записки, подаровані сувеніри, щасливі квитки, шматочки матеріалу від старих речей малюка і навіть його перші пінетки! Треба сказати, що сьогодні техніка скрапбукінгу з прикладної площини «перекочувала» у віртуальну, і багато дизайнери із задоволенням користуються її перевагами при оформленні фото, календарів та листівок в різних графічних програмах.
Отже, для оформлення рамки я вирішила використати обрізки старого плаща зі штучної шкіри – у нього відмінна фактура і красивий бордовий колір.
Для початку я придумала, що саме буде прикрашати мою рамочку – це повинні бути три різних за розміром, скріплених разом сердечка і вирізані з тієї ж шкіри тасьми. Ще я взяла намистину контрастного чорного кольору і блискітки, які будуть кріпитися на суперклей, як і всі елементи декору.
Розмічаємо на шкірі контури сердець і вирізаємо їх. Розкладаємо їх і скріплюємо степлером, місця кріплення потім будуть «закамуфльовані» блискітками. У центр великого серця клеїмо намистину (у мене це сережка-гвоздик, тому я просто підігнула залізяку, проколів з її допомогою сердечко).

Тепер вирізуємо тесемку: для цього спочатку вирізаємо два кола і нарізаємо їх по спіралі, дотримуючись рівну товщину стрічки. Вийшли дві досить довгі мотузки, на кожній з яких потрібно зав'язати кілька бантиків.

Вибираємо колір блискіток, я вирішила скористатися великими блискітками з органзи з голографічним ефектом і білими дрібними блискітками. Гарненько замазуємо клеєм місця, де видно скоби для степлера і навколо намистини, швидко наносимо спочатку великі блискітки, потім дрібні.
Виходить досить симпатично – тепер чіпляємо одну тасьму через намистину і скріплюємо клеєм. Після того, як клей підсох, починаємо кріпити наш декор до рамочці так, як Ви це уявляєте. Я вирішила зробити це ось таким чином, приклеївши сердечка і тасьми у кількох місцях по периметру рамки. В принципі, можна було ще додати стразиків по контуру рамки, але я вирішила обмежитися більш строгим дизайном, який би не відволікав увагу від самої фотографії.

Ну, ось рамка готова і ми можемо сміливо прикрасити нею будь-яку фотографію.
Фантазія майстра ніколи не відпочиває, і поки я робила цю рамку, в голові виникла ідея створення «морського стилю» за допомогою раковин, морської зірки, водоростей і перлин, зроблених з пластики. Повинно вийти дуже незвично і стильно! Але це вже – окрема розмова!