Не жіночий інструмент

Чим тільки жінки не займаються. Будують будинки, прокладають залізниці, стають успішними підприємцями, створюють величезні фірми... Емансипація!

Але в суспільстві все ще сильні стереотипи.

Так, мені запропонували навчитися грати на бас-гітарі. Погодилася я тут же і з радістю, тому що не побачила в цьому нічого складного. Всього чотири струни, що там грати? Чай, не акордами...

Виявилося, все не так просто. Навчання, поряд з задоволенням, стало приносити не зовсім приємні сюрпризи. Бас-гітара — чудовий інструмент, від гри на ньому отримуєш величезне задоволення. Але тим не менше, мені, не має музичної освіти, доводилося годинами бродити по Вікіпедії і спеціальним форумів, щоб, наприклад, дізнатися значення і суть незрозумілого слова.

І ось на форумах-то мене і «підловили» ці самі стереотипи.

Переважна більшість учасників (до речі, чоловіки) вважало, що «дівчина може навчитися грати на бас-гітарі, тільки якщо вона – хлопець». Дуже нагадало упередження багатьох чоловіків щодо того, що «жінка за кермом – мавпа з гранатою».

Минув деякий час, близько року. Можу з упевненістю сказати, що граю я тепер не гірше тих самих чоловіків-басистів з форуму. Як з'ясувалося, дівчина цілком здатна освоїти цей «чоловічий» інструмент.

Отже, для тих, хто зацікавився цим інструментом:

Підводні камінці і поради

• Грають на цьому інструменті найчастіше за ноті. Начебто нічого складного. Але виявилося, головне – не ти граєш, а у це ти граєш. Необхідно потрапляти в ритм, всі удари повинні бути чіткими.... Втім, у людей з гарним почуттям ритму не повинно виникнути особливих проблем. А ті, у кого почуття ритму розвинене погано, можуть розвинути її за допомогою спеціальних вправ.
  • Неприємний сюрприз для дівчат – при грі на бас-гітарі (та й взагалі на гітарі) доведеться відрізати під корінь ретельно отращиваемые нігті. Якщо нігті будуть довгими, то затиснути струну буде практично неможливо.
  • Бас-гітари бувають з 4-ма, 5, 6 і навіть 7 струнами. Чим більше струн — тим більше діапазон звучання. Для початківців краще всього підходить 4-х струнний бас, так як він дешевше. А як наберете на ній досвід — зможете визначити, скільки струн Вам насправді потрібно.
  • Струни на бас-гітарі товсті, затискати їх з незвички важко. З часом на подушечках пальців утворюються невеликі мозольки, і грати стає набагато легше. Втім, такі мозольки з'являються і у що грають на звичайній гітарі.
  • Несхвалення з боку більшості чоловіків, і фрази на тему «ти не зможеш, на бас-гітарі тільки хлопці можуть грати». Але вони ж у цьому нічого не розуміють, і Ви ще покажете їм, як треба грати, вірно?
Незважаючи на все перераховане вище, бас-гітара – дуже цікавий інструмент, на якому можна навчитися добре грати порівняно швидко.

Вірте в себе, і все у Вас вийде!