Про що може розповісти запах

Наше життя пов'язане з запахами більше, ніж ми це усвідомлюємо. Пахне приємно чи не приємно — тільки це ми можемо сказати напевно. Всі найдрібніші нюанси запахів якщо ми і розрізняємо, то з трудом. Сучасна людина, живучи в штучному середовищі і запахами, більшою мірою, оточений штучними. Але досі наш нюх охороняє наше життя — адже про якість багатьох продуктів ми часто можемо судити саме по запаху.

А ще запах може дуже багато розповісти про нас самих. Я маю на увазі не переваги парфуму — а саме наш, індивідуальний запах. Адже всі люди пахнуть по-різному і ми, самі того не помічаючи, підсвідомо реагуємо на всі ці запахи, хоч і старанно заглушає дезодорують досягненнями цивілізації. Кожному віку відповідає власний, особливий запах. Молоді матусі погодяться зі мною — запах немовляти не сплутати ні з чим.

На наш, жіночий, запах, в першу чергу реагують чоловіки, у яких, крім усього іншого, нюх розвинений сильніше. Вчені припускають, що й супутницю життя вони неусвідомлено вибирають по запаху, який несе генетичну інформацію про сумісність з передбачуваної партнеркою і здоров'я майбутніх дітей. На свідомому рівні все вирішується простіше: «подобається — не подобається».

Як я нещодавно прочитала, кілька сотень років тому пані навіть використовували для залучення чоловіків до своєї персони свої природні виділення замість духів. Саме так — наносили на зону пульсу, за вушками. Чесно кажучи, навіть не уявляю, яке стояло навколо таких жінок «амбре». А особливо якщо врахувати, що митися частіше, ніж раз на рік, в Європі вважалося згубним для здоров'я.

Запах людини також може розповісти про стан його здоров'я — бактеріальних інфекціях, збої в роботі ендокринної системи. Так що, якщо відчули зміни в запаху від свого тіла — варто дійти до лікаря і обстежитися. Раніше, коли не було можливості у кожного лікаря-гінеколога відправляти аналізи своїх пацієнток в лабораторію, багато захворювання вони визначали за запахом. Кожної інфекції відповідає свій, індивідуальний «аромат». Така рекомендація для жінок існує і зараз — перед оглядом добу не митися, для більш точного діагнозу. Але, чесно кажучи, не знаю жодної жінки, яка відповідала б цьому раді і не надраивала своє тіло зі всілякими ароматизованими гелями перед походом в поліклініку.

Всім жінкам можна тільки побажати: «Тримайте ніс по вітру». Ця звичка допоможе уникнути багатьох неприємностей в житті, особливо пов'язаних з нашим власним здоров'ям.