Пристрасті про солодощі

Коли я дала своєму чаду перший раз спробувати шоколадку, я навіть не сумнівалася: він вже ніколи не відмовиться від ласощів. Але, як і всі турботливі матусі, я побоювалася тих неприємностей, які можуть виникнути: карієс, алергічні реакції. На цей рахунок мені пощастило, мій малюк вже більше року їсть шоколад, а карієсом і алергією і не пахне. Давайте спробуємо розібратися, наскільки шкідливий або корисний шоколад.

Багато хто зі мною погодяться, що шоколад може доставити масу радості не тільки малюкам, але і дорослим.

Безперечно, шоколад — це джерело сил і енергії, без яких дитині не обійтися. Витрата енергії у маленьких дітей дуже великий, за ними не угонишься на дитячому майданчику. А ось припасена шоколадка допоможе швидко поповнити запас сил і порадувати дитину.

За даними дослідників, шоколад багатий корисними речовинами, які потрібні для росту і гармонійного розвитку дитини. Крім того, він стимулює роботу серцево-судинної і нервової системи. Такі елементи, як фосфор і калій нормалізують функціонування нервових клітин і беруть участь у побудові кісткової тканини. А без протеїнів взагалі не обійтися швидкорослому організму.

Я, як і багато інші батьки, побоююся за дитячі зубки. Але виявляється, масло какао, яке міститься в шоколаді, зміцнює зубну емаль, і тим самим запобігає руйнуванню зубів. Смачне ласощі благотворно впливає на моторику кишечника, а ще без праці перетравлюється. До складу шоколаду входять антиоксиданти, що стимулюють мозкову діяльність. Так що за розвиток моєї дитини можна не хвилюватися!

Однак, всі перераховані вище властивості притаманні тільки якісних виробів, а не кожній плитці. Для відомості: від 45 до 60% вмісту какао-бобів в шоколадці, говорить про її високу якість. Така плитка не тільки порадує вашого малюка, але і принесе користь організму. Тому я намагаюся купувати тільки якісний шоколад. Не варто економити на діток.

А ось побоювання, пов'язані зі споживанням шоколаду, турбують мене не менше інших. Адже надлишок цукру може призвести до відкладенням жирової тканини і цукровий діабет. Тому солоденьке краще давати помірно. Зайва вага і дорослим заважає, що вже тоді казати про дітей!

Не залишається ніяких сумнівів, що надмірне споживання солодкого впливає на виникнення карієсу. Так само з-за надлишку цукру в кишечнику посилюються процеси бродіння. Не можна забувати про можливих алергічних реакціях.

Наш дільничний педіатр стверджує, що надлишок цукру може бути однією з причин гипперактивности і агресії у дитини.

І все ж, давати чи не давати солодощі малюкові. На це питання, для себе я знайшла відповідь. Піклуючись про сьогодення і майбутнє своєї дитини, я прагну в усьому знати міру. Не варто використовувати шоколад замість чергового прийому їжі. І не варто забувати, що ласий шматочок — це завжди свято для малечі і розчулення для батьків, тому, пропонуючи смачні страви, занадто часто, ми позбавляємо» малюка радісної атмосфери.