Працююча мама. Як скрізь встигати

Коли я була дівчинкою-відмінницею і наївно вважала, що я повинна встигати все.
Причому, все, що я роблю, має бути зроблено ідеально.
До тридцяти років я видихалася остаточно.
Така історія.

Тому тепер, неодноразово наступивши на граблі і набивши шишки, я пропоную вам поставити перед собою питання по-іншому: скрізь встигати, а навіщо?

Припустимо, ви приходите з роботи. А підлога не блищить. Розкидані іграшки. Дитинча бігає по квартирі розхристаний, в майці і колготках. А ще треба приготувати обід, протерти пил, пофарбувати троянди в червоний колір і пшоно перебрати. Ви що – попелюшка?

Звичайно, якийсь рівень комфорту і чистоти дотримуватися доведеться (особливо якщо у вас вимоглива свекруха і розпещений чоловік).

Однак є хороша новина! В побуті, як в соціології і глобальній економіці діє чудова річ – принцип Парето.
Він говорить: 20 відсотків зусиль дають 80 відсотків результату . Відповідно, решта 80 відсотків ваших праць (і вашого часу) йдуть на безуспішне виконання всіх приписів ідеального домоводства.
Коли ви выложитесь на всі сто – що після цього залишається на відпочинок, спілкування, на підтримання хороших стосунків у сім'ї?

Тому будемо економити вісімдесят відсотків часу.
Виділимо головне і зосередимося на ньому.

Що важливіше вашій дитині – відпрасована одяг, зачіска волосок до волоска, збалансоване за новітніми кулінарним розробок дієтичне харчування – або можливість повалятися з мамою на дивані і розповісти їй, як пройшов день?

Що важливіше вашому чоловікові – завжди помитий і натертий підлогу, ідеально заправлена постіль, або можливість взяти вас за руку, щоб ви при цьому не дивилися на нього загнаним поглядом і не зривалася на крик від втоми і неможливості все встигнути?

І найголовніше питання – вам важливіше ? Повноцінний домашній відпочинок серед організованого хаосу, або вилизана квартира і нескінченний перелік запланованих справ в голові?

Розслабляйтеся. Просто живіть.
З часом відпочив від рутини мозок сам буде підкидати вам рішення.
Велика коробка в дитячій, в яку за дві секунди можна покидати іграшки.
Білизна, що сохне на вішалках, яке потім майже не треба прасувати.
Меню на тиждень, яка впорядкує і скоротить ваші походи в магазин.
І так далі...

Через деякий час ви виявите, що все встигаєте. Ну, може бути, не всі, але законні 80 відсотків справ робляться самі собою.
Ви можете дозволити собі гуляти, насолоджуватися заходом сонця, відчувати себе молодою і прекрасною.
Просто жити .