Пологи з участю папи. Всі за і проти

Діти
Народження дитини

Я не знала, чим мені може допомогти чоловік в пологах, але йти без нього мені було страшно. Мама, тато і інші родичі мені точно не підходили, зважаючи на їх зайвої емоційності. Спільно вивчивши інформацію, ми прийняли рішення, що йдемо разом.

Рішення прийняти було непросто. Особливо чоловікові. Мені довелося розповісти йому всі страхи. А він вже вирішив, що зможе з ними впоратися.

Жахи

Я розуміла, що буде боляче і морально готувала себе до цього. Але найбільший мій страх — це неадекватна поведінка мед персоналу. Чула, що біль може бути така, що знесе тобі голову. В такому разі я не зможу належним чином реагувати на них. Чула, що навіть водички нікому було подати в пологах, що поки йшов період з переймами не було на що спертися в лікарняних коридорах. Та й багато чого ще. Чоловік повинен був допомогти вирішити ці проблеми.

Плюси того, що тато поруч:

1. Спокій і комфорт.

Ти завжди знаєш, що тобі є на кого покластися. Поруч буде людина, якій не байдужа ти і твій малюк. Який зробить все для вас.

2. Медичний персонал.

Вірите чи ні, але персонал ставився до мене цілком лояльно і ніяких грубощів собі не дозволяв. Єдине, коли були потуги, а вони в мене чомусь ніяк не виходили, одна акушерка картинно закотила очі. Мені здається, вона напевно могла що-небудь і вколоти. Але чоловік обдарував її не менш красномовним поглядом, що та навіть рота не відкрила. Ну і коли розкриття було вже достатнім для пологів лікарів поруч не виявилося, їх кликав чоловік. Якби я була одна в такий момент, я б не змогла вийти за лікарем, а перевіряти б мене ніхто не став, т. к. я почала народжувати всього через 4 години від початку першої сутички. І, як я вже писала, лікар була сильно здивована такому ходу подій.

3. Окрема кімната.

Коли пологи ви берете з собою помічника — вам надають окрему кімнату. Ви майже не чуєте, що відбувається навколо. А якщо навіть і чуєте — вас є кому відволікати. Та й взагалі ви будете надані самі собі. Хоч на вухах там стійте. Якщо чесно, я погано уявляю як народжувати всім скопом в одному родовому блоці. Мені здається, не саме приємне і корисне — чути і бачити, як хто-то корчиться від болю. Хоча ситуації бувають різні, звичайно.

4. Допомога та колосальна підтримка.

Ну який лікар буде постійно з вами? Навіть якщо ви заплатите, все одно він не буде сидіти біля вас кожну хвилину. І вже тим більше масажувати спинку, розповідати анекдоти і ділитися спогадами.

5. Момент, в якому без тата ну ніяк.

Все що вище — це я писала безпосередньо про майбутню маму. А про дитину хтось замислився? Може бути, йому там теж страшно і боляче? Доказів немає. Звичайно, дитина сама знає, що робити і він неодмінно впорається, але чому б і не допомогти йому? У мене був момент, коли було боляче, а синочок заворушився в мені. Я прийняла ці ворушіння за занепокоєння, тому що вони завдавали мені ще більшу біль. Я просто завмерла в тому положенні, в якому перебувала і могла лише стежити за диханням. Але щось підказало мені попросити папу погладити дитину, заспокоїти. І це спрацювало! Сама я вже не змогла.

Коли тата не варто брати з собою?

Якщо тато неадекватний, сам усього боїться, панікує, не впевнений у собі — варто серйозно задуматися — чи варто його брати з собою! У будь-якому випадку — ви можете спробувати. Якщо не сподобається — в будь-який момент тата можна попросити вийти за двері. Тільки домовтеся з ним про це заздалегідь, щоб не було образ.

До речі, коли ви будете зовсім близько до пологів, ви зрозумієте, що цілком можете впоратися і одна. Будь ласка, не кажіть татові про це. Не ображайте його, він теж налаштовувався. Ну і не бійтеся болю. Не так страшний чорт... повірте!