Поїздка в Шерегеш

Грудень 2006 року. На роботі, як зазвичай, аврал. Сидимо ми якось ввечері з чоловіком втомлені перед телевізором і сил немає навіть до ліжка доповзти. А адже вже через тиждень Новий рік і хочеться відзначити його якось незвично, щоб відчути чарівну атмосферу свята. Зовсім як в дитинстві! І тут по телевізору показали рекламу магазину, що продає гірськолижне спорядження. І нас раптово осінило: поїдемо-ка на новорічних канікулах в Шерегеш на гірських лижах кататися! Молоді тоді були, без дитини...

Короткий лікнеп: Шерегеш – це селище, а точніше, «місце паломництва любителів гірських лиж і сноубордів, розташований в Гірській Шорії, Кемеровська область. Досить відомий гірськолижний курорт в Росії.

Виїхали з Новосибірська ми рано вранці 4 січня 2007 року. Від нас до Шерегеша 10 годин їзди. Поїхали на своїй машині. Від дороги у мене залишилися лише приємні враження: я майже весь час проспала під класичну музику.

Темніє в горах несподівано. Відразу ж пішов сніг, великий, пухнастий, на відстані 10 метрів вже нічого не можна було розгледіти. Ми почали їхати повільніше. І раптом перед нами виникли гори. Виникли відразу з двох сторін, і ми опинилися всередині них, одні на дорозі. По краях дороги стояли дерева, але неможливо було зрозуміти, хвойні або листяні, так як кожна гілочка була дбайливо закутана снігом. І від цього дерева здавалися кришталевими. Це було чарівно. Ніби потрапили в казку про Снігову королеву.

В'їхали в Шерегеш ми пізно ввечері, зустрілися з нашими друзями з Томська і стали шукати житло. Селище – маленький-маленький, двоповерхові будиночки старої споруди, біля магазинів стоять такі тітоньки в кожухах і здають квартири приїжджають. Нам відразу сподобалася одна з них та, як виявилося, інтуїція нас не підвела: квартирка у неї виявилася хоч і маленька, але чиста і затишна.

На наступний день о 6 годині ранку ми вже були на ногах, швидко перекусили і вирушили на гору Зелену. Народу було дуже багато. Але нам все-таки вдалося взяти напрокат пристойні лижі. І почалося...
Ми з чоловіком, як найхоробріші, першими піднялися на підйомнику на гору, та ще й на саму середину. А адже ми, взагалі-то, в перший раз встали на гірські лижі! Подивилися вниз і завмерли: страшно! Чоловік довго придивлявся до стилю їзди маститих спеців і потім поїхав вниз, нічого мені не сказавши. І вдало з'їхав, треба сказати. Хвилин через п'ять зважилася і я. Але на відміну від чоловіка я відразу поїхала неправильно: вперед і дуже швидко стала набирати швидкість. Ось у цей момент я зрозуміла, що у чоловіків якось по-іншому працюють мізки: вони швидше схоплюють суть. Пролітаючи повз жінку-інструктора (вони одягнені у спецформу), я поцікавилася, чи не може вона навчити мене правильно їздити, а то у мене це в перший раз. Вона подивилася на мене якось дивно і прокричала, що в моєму випадку це вже не важливо, головне – не зламати собі шию. І тут я від переляку села на п'яту точку і залишок шляху спускалася таким способом. І спустилася — ціла і неушкоджена.

Потім я була вже розумніші і пішла на маленьку гірку, де каталися такі ж чайники, як і я. І поступово, наслідуючи рухам інструктора, навчилася кататися. Повільно, звичайно, і з невеликої висоти, але – сама.

Коли, нарешті, ми втомилися, то поїхали в кафешку трохи перекусити і випити гарячого глінтвейну. Кафешка розташована на самій вершині гори. Це були непередавані відчуття: втомлені і розпарені ми сиділи за столиком, їли, пили обпалюючий губи глінтвейн, а навколо радісно шумів народ і все випромінювали позитив.
У загальній складності ми пробули в Шерегеше 3 дні. Але чомусь саме дорога туди і перший день відклалися у моїй пам'яті найбільш яскраво. Коли підросте наша донька, ми обов'язково знову поїдемо в Шерегеш. Щоб показати доньці, де живе дід Мороз.