Пластична хірургія

«Губки бантиком, бровьки будиночком» — пам'ятаєте таку пісню? Саме вона мені пригадується, говорячи про тему пластичної хірургії.
Раніше ця послуга була доступна лише дуже забезпеченим людям, але в даний час все більше і більше з'являється клінік, що пропонують виправлення форми носа, пишний бюст і осину талію «швидко, дешево і якісно!» Але, на жаль, це три абсолютно протилежні поняття.

Що ми бачимо по телевизу? Красунь – барбі довгоногих, пишногрудих, з шикарною копицею волосся на голові, вони з блакитних екранів і диктують стандарти краси молоді.
Що залишається робити тим, у кого, на жаль, від природи немає таких ошуканих губок як у Анджеліни Джолі і бюста як у Памели Андерсон?? Звичайно – йдуть в найближчу клініку і просять тут підтягнути, там надути, а тут прибрати ...

Звичайно, не тільки бажання бути схожим на кумира змушує людей звертатися до пластичних хірургів, іноді вроджені дефекти, шрами після травм заважають людині нормально жити, формуються комплекси. У цьому разі лікар – професіонал може врятувати людство і повернути його до нормального життя.
Я сама думаю, що років 50, наприклад, маючи можливості буду не проти внести корективи у свою зовнішність, наприклад позбутися від зморшок ботоксом.
Але коли молода 18-річна дівчина лягає під скальпель тільки тому що її хлопцю подобається 3-й розмір – це жах-жах... Дівчата, зупиніться! Треба берегти свою природну красу і здоров'я, силіконові груди – так, може вона і має апетитні форми, але а як же потім годувати дитину? та й до того ж це не на все життя, з часом груди все одно деформується і знову – наркоз, скальпель...

Укол в губки – і вони вже ягідки, а що потім? Все життя колотися, щоб підтримувати їх? Та й до того ж треба враховувати, що лікарі, які працюють в медичних центрах, можуть бути далеко не професіоналами, а грамотні лікарі коштують дорого.
Один похід до пластичного хірурга може закінчитися інфекцією на все життя, понівеченим тілом та обличчям, а іноді і коштувати життя. Так навіщо???

Моя думка, що з кожною людиною, що приходить до пластичного хірурга повинен працювати психолог, адже для багатьох потім це стає хворобою. Людина постійно хоче щось змінити і його залежність прогресує.
Оцінювати себе адекватно і любити такою, якою створила природа, ну і звичайно мама з татом :)