Підвищення імунітету народними засобами

У дитинстві я хворіла рідко, недовго і без особливих ускладнень. А от коли закінчила навчання і вийшла на роботу, всілякі простудні захворювання стали моїми постійними супутниками. І це не дивно, адже харчуватися я стала нерегулярно і все більше всухом'ятку, часто переохолоджувалася і мало відпочивала.

Перші кроки

Статут бігати по лікарях і приймати різні ліки, я вирішила зайнятися зміцненням імунітету. Найскладнішим виявилося, нормалізувати сон, але потроху звикаючи до встановленого режиму, я впоралася з безсонням.

Що стосується харчування, то для початку я встановила для себе правило – обов'язково снідати, навіть при відсутності апетиту. До того ж сніданок обов'язково повинен включати продукти, які зміцнюють імунну систему (горіхи, свіжу зелень, рибу, овочі або фрукти). До вечері по можливості я додавала свіжий лук або часник.

Звичну ранкову чашку кави я замінила зеленим чаєм, а протягом дня втамовувала спрагу напоєм з ехінацеї. Набувала сухі квіти в аптеці, заварювала як звичайний чай, а коли він охолоджувався трохи, додавала за смаком мед. І тільки після того, як я трохи налагодила харчування, прийшов час скористатися народними рецептами.

Народні рецепти

З величезної кількості різних відварів, настоїв і сумішей я вибрала самий цікавий рецепт і вирішила спробувати. Для лікувального зілля мені знадобилися трирічні листя алое і мед, у рівних частинах. Алое я подрібнила з допомогою м'ясорубки, додала мед і поставила кашку в холодильник. Протягом двадцяти днів я з'їдала по столовій ложці суміші тричі на день.

Коли я стала дружиною, а потім і мамою, готувати подібні зілля довелося вже для всієї родини. Чоловік нічого не мав проти алое, а ось дочка навідріз відмовилася його навіть пробувати. І тоді я спеціально для неї приготувала смачні ліки — горіхи і сухофрукти перемолола через м'ясорубку, додати мед і сік лимона.

Таке подобу варення можна зберігати в холодильнику. Їсти його слід вранці до сніданку, по одній ложечці.

А нещодавно я знайшла рецепт простого і дуже ефективного відвару з соснової хвої. Невеликий пучок хвойних голок я проваривала у двох літрах води протягом півгодини, після остигання проціджувала. Мій чоловік пив цей відвар два тижні, двічі на день, по 200 мл Після курсу такого лікування він став відчувати себе набагато краще.

Що робите ви, щоб підвищити імунітет? Які народні рецепти були випробувані вами?