Підготовка до зимової риболовлі

Є у мене приятель з рибної ловлі з багаторічним стажем, він мені кожен зимовий сезон говорить про те, що потрібно готуватися до зимової риболовлі ще з осені.

Адже в осінній період велика різноманітність відмінною прикормки для зимової риболовлі. Мотиль це добре, але це занадто ніжна личинка і наживлять її на гачок взимку в мороз важко.

І тому в цьому році я вирішив скористатися його порадою і підготуватися до зимового сезону восени. Раджу і вам, любителям, зимової риболовлі запастися насадкою восени.

Земляний і гнойовий черв'як заготовлюється з осені. Зберігати цю наживку треба в прохолодному місці в скляній банці або в дерев'яному ящику з перегноєм. Якщо зберігання не тривалий — 20 — 30 днів, то підгодовувати не слід, а при тривалому зберіганні в перегній додається варену картоплю, молоко, несолоний суп, при цьому всі у дуже невеликих дозах.

Жовта личинка живе в невеликих коробочках, які можна знайти на гілках тополі. Зберігати ці личинки треба в дерев'яній посуді, наповненої тирсою і листям тополі. Вони добре зберігаються до весни.

Репейная моль, личинка білого або жовтуватого кольору, живе в шишечках і стеблах реп'яхів (лопухів). З не меншим задоволенням приймають річкові і озерні мешканці та личинку, яка гніздиться в стеблах чорнобиль. Заготовляємо цю наживку теж восени. Взимку цю наживку можна зберігати в гаражі або на балконі. Личинки не гинуть навіть у найлютіші морози. Заготовивши насадки заздалегідь, ви завжди будете з уловом. Адже риба, як і люди, любить різноманітність у їжі.

Блешня — «незацепляйка»

При лові в закоряженных місцях, де звичайно тримається велика хижа риба, рибалки втрачають багато блешень. Нескладна доопрацювання може перетворити будь-яку блешню в «незацепляйку». Достатньо лише припаяти до її верхньої частини близько вушка для волосіні вузеньку пластинку — пружинку шириною 2 — 3 мм з листової пружною сталі товщиною 0,25-0,4 мм У виїмці вільного кінця пластинки (виїмку треба зробити) ховається гостро заточене жало гачка. Платівка не дозволяє блешні чіплятися за корчі і водорості. Але варто тільки хижакові схопити блешню, як пружинка звільняє вістря гачка. Доробка блешні не робить істотного впливу на її «гру», а кількість зачепів знижується до мінімуму.

Вудка для онука

Час летить швидко та не помітно, і ось вже мій внучок міцно стоїть на ногах і проситься зі мною на рибалку і не просто постояти біля берега і поспостерігати, як я витягаю рибу з ставка, але і сам хоче бути учасником цього захоплюючого процесу. Моєю першою вудкою було просте бамбукове вудлище, яке я вирішив оновити для свого маленького рибачка. Вийшло чудове вудлище.

Може бути, комусь стане в нагоді мій рада по оновленню бамбуковій вудки. Бамбукове вудлище вимагає до себе особливої уваги, необхідно зрізати і зачистити зчленування напилком і наждачним папером. Ці «суглоби» і проміжки між ними потрібно обмотати кольоровий капронової або шовковою ниткою, попередньо змастивши місця обмотки клеєм. Потім нанести масляний клей, який сохне приблизно дві доби. Непогано також зробити на вудилище зручну і красиву ручку. На комель намотуються щільні витки білизняного шнура, просочені клеєм. Потім ручку потрібно покрити масляним лаком, а приблизно через добу покатати між двома гладкими дошками. І нарешті, всі вудилище покрити шаром масляного лаку. З таким вудилищем не страшно буде вываживать як дрібну, так і велику рибу. А, не великі викривлення, які є на вудку, виправити дуже просто. Ці місця розігріваються над вогнем або парою і розгинаються руками. Прямизну після остигання бамбука залишається. Щоб ліквідувати поздовжні тріщини на бамбуку, треба обмотати їх безперервної спіраллю з шовкової або капронової нитки, яку після покрити водостійким лаком. Таким чином зміцнюється і вершина вудилища. Пробуйте і у вас вийде продовжити життя старим бамбукового вудилища.

Корисні дрібниці

Гачки найкраще зберігати в банку з гвинтовою кришкою і магнітом. Магніт утримує їх від розсипання, а ще кажуть, що на намагнічені гачки риба йде краще.

Якщо на гачках виступає іржа, їх треба увіткнути в мило, через деякий час іржа пропаде. Гачки не будуть іржавіти, якщо в коробку насипати трохи крохмалю.

Щоб гачок не тупився, по закінченню лову, на його жало слід надіти відрізок хлорвінілової ізоляції від монтажного проводу. Гачки можна працювати в вудилище — вони можуть затупився. Для цього на вудилище слід надіти гумове колечко.