Підготовка до новорічного ранку - частина 2

Трохи менше місяця до Нового року – саме час починати активно готуватися до дитячому ранку.

Мета і її досягнення

По-перше , нам доручили вивчити вірші і пару пісень. Так як ми зараз в логопедичній групі – це першочергове завдання. Як я дізналася, новорічні пісні діти почали розучувати вже близько місяця тому. Дружним колективом, з невпинними повторенням і закріпленням матеріалу, з постановкою мови і зубрінням нехитрого мотиву.

Вдома всі вищевикладені навички слід закріплювати. Найбільша проблема в цьому плані (маються на увазі пісні) – у мене ідеальний слух, але повністю відсутнє почуття ритму. Поясню на прикладі – я можу зі стовідсотковою упевненістю розпізнати фальшиву ноту в симфонічному оркестрі або навіть оперному співі, але от сама відтворити всі з ідеальною точністю – це проблема.

Пригадується мій шкільний досвід. Я тоді ставила випускний вальс на останньому дзвонику. Все вивірено і прораховано. Я ставлю ритм, вважаючи кожне па, стоячи на шкільному ґанку, але от сама станцювати навіть не пробую – я знаю, що зіб'юсь в першому ж повороті. Ось така я дивна.

Це наша основна проблема в разучивании пісень. Я не можу будинку відтворити для дитини ритм співу, а при цьому відмінно сама пишу пісні (є такий досвід) з ідеальним попаданням в кожну ноту.

По-друге – це пошук костюма. У минулому році перед нами подібна проблема вже була. Тоді син був ведмежам, про що мене заздалегідь попередили в саду. Я знала про костюмі за місяць. Повідомила про це бабусям. Моя бабуся (по мамі) практично все життя провела за швейною машинкою. Відповідно, я сподівалася, що отримаю костюм «малою кров'ю».

Багато дешевше купити шмат тканини, або вибрати з великої кількості бабусиної складу, ніж витрачати час і гроші на пошук готового вбрання. А в підсумку за день до ранку бабуся мені дзвонить і повідомляє, що їй, бачте, стало шкода різати хутро на «вушка і хвостик», і вона взяла костюм в прокаті.

Нічого не вдієш – довелося їхати, платити гроші, забирати, а потім повертати в той же день, так як бажаючих і без нас вистачало.

В цьому році син виступає в ролі «веселого чоловічка». Практично ніяких обмежень, єдина деталь – наявність кучерявого кольорового перуки. З цим проблем не виникло – вже купила. А ось з приводу костюма поки ще нічого не вирішено.

Новорічний костюм клоуна (вирішили не винаходити велосипед і обійтися наявними) в прокаті коштує від 5 доларів. Купівля – в два рази дорожче. Бабуся і в цей раз присягнулася пошити з наявних запасів. Я хмикнула і змирилася з неминучим, на всякий випадок подавши заявку у сусідній магазин дитячих речей, що візьму в них костюм на прокат.

В костюмі різнобарвна (з двох половинок) безрукавка і такі ж яскраві шортики. Як доповнення йде ковпак на голову або метелик. Ну і всякі там облямівки, хутряні оборки або окантовка з новорічного дощику.

У будь-якому випадку, час терпить – подивимося, що вирішить бабуся. На жаль, я поки власної швейною машинкою обзавестися не встигла. Та й зв'язати гачком – не варіант. По-перше, у мене банально не вистачить часу (та й по вартості ниток дешевше не вийде, ніж прокат). А по-друге – в'язаний костюм вийде дуже масивним і важким (принаймні той варіант, який мені прийшов у голову).

Ось поки і перебуваю в «підвішеному стані». А у вас як проходить підготовка до дитячих ранків?