Оснащення вудилища

Скільки рибалок, стільки різних рад з приводу оснащення вудлища, виготовлення поплавців і різних дрібниць, які стануть у нагоді під час виходу на риболовлю.

Якір з мішка

Рибалки, які люблять ловити рибу з човна, прекрасно знають, що з собою треба брати, що то важке, щоб стати на якір на час риболовлі. Мій приятель для цих цілей зшив з брезенту невеликий мішок, в який перед риболовлею сипле пісок, гравій або камені. До куті мішка він прикріпив кільця, з протилежного боку мішка зробив два отвори — це пропускні кільця. Через всі кільця пропустив якірний шнур, попередньо встановивши, як показано на малюнку, стопор. Це може бути сайт, діаметр якого більше діаметра пропускних кілець. Як було сказано раніше, перед риболовлею в мішок засипається, що те, важкий.

При закиданні якоря в човні залишаються два шнура: один натягнутий — він утримує човен, другий — вільний. Він служить для вилучення якоря. Якщо її натягнути, то мішок перевертається і його вміст висипається у воду.

Снасточка

Для виготовлення снасточки, в якій рибка залишається довгий час не пошкодженою після декількох закидів, потрібно близько 20 см твердої дроту діаметром 0,5-0,7 мм та 1-3 надійних, міцних одинарних гачка № 12-14. Також можна використовувати подвійні або потрійні гачки.

Згинаємо дріт таким чином, щоб посередині її вийшов виток. До одного кінця її припаюємо гачки, а з внутрішньої сторони — зубці з дроту, як показано на рисунку. Один з зубців робимо довше, і кінець його загинаємо гачком. Гачки припаюємо оловом, попередньо закріпивши їх кількома витками тонкого мідного дроту діаметром 0,2-0,3 мм. Снасточка повинна бути злегка зігнута. Насаджуємо рибку, таким чином, на боком зубці, щоб вони розташовувалися вздовж хребта.

Довгим зубцем—гачком, виступаючим з іншого боку, застібаємо снасточку. Виток дроту повинен бути прихований у рибки в роті. При необхідності можна прикріпити до снасточке повідець з грузилом вагою 15–20 р.

Розміри снасточки і гачків залежать від умов лову, величини насадки і риби, яку ви збираєтеся зловити.

Пам'ятаєте, шановні рибалки, що для снасточки беремо дрібну рибу, до якої звикли хижаки в даному водоймищі.

Це підвищує ефективність ужения. Цю снасточку можна з успіхом застосовувати і для лову на доріжку, і для стрімкої лову.

Зберігання мотиля

Скільки років захоплююся риболовлею, стільки років і дивуюся нашим рибалкам, які вони всі вигадники. Ось і зовсім недавно розговорившись з одним дідом на черговий риболовлі, я довго сміявся, над його вирішенням зберігання мотиля в зливному бачку. Хочу поділитися і з вами, дорогі читачі його способом зберігання мотиля.

протягом багатьох років мій співрозмовник зберігає мотиля в зливному бачку. У капронову панчоху, складений удвічі, він поміщає мотиля і опускає панчіх з мотилем в бачок, верх панчохи притискаючи кришкою. У такому вигляді мотиль у нього зберігається довго, проте з часом, як він каже, мотиль темніє через торкання зі стінками бачка. Це наштовхнуло його на думку помістити личинок в пластмасову коробку білого кольору. З одного боку він просвердлив отвори для циркуляції води, а зовні надів на неї капронову панчоху, який притиснув кришкою. Личинки зберігають рухливість і колір. Тільки ось за розміром вони залишаються не великі з—за відсутності корму.

Перед риболовлею він мотиля виймає, кладе на аркуш паперу і підсушує. Залишилися від риболовлі личинок зберігає окремо і бере їх в наступний раз для підгодовування. Зберігати таким способом мотиля можна як влітку, так і взимку.

А може і мені спробувати так зберігати мотиля, тільки от не знаю, як до цього поставиться моя дружина.

Рибальський казанок

Щоб очистити лина від луски його спочатку треба обшпарити окропом і залишити на деякий час в мисці, потім увіткнути в голову шампур або довгу кухонну вилку і опустити рибу на кілька секунд у киплячу воду. Після цих дій луска легко зчищається ножем і вам не доведеться довго мучитися з ним.