Оформлення романтичних фотографій в фотошоп

У кожної з нас є кілька більш-менш вдалих домашніх фото, які нам подобаються, але не «дотягують» до того рівня, щоб бути розміщеними на якому-небудь соціальної сайті, на «Однокласниках», наприклад. Подивишся на таке фото і думаєш – ну всім хороша, і оченята блищать, і вираз обличчя таке цікаве, і є в образі щось романтичне. Але от якось заважають шпалери на задньому плані, так і одяг не дуже з нагоди.... Але на щастя, існує воістину геніальна програма – фотошоп, яка вирішує всі проблеми. Можна і носик злегка підправити і пару кілограмів з талії прибрати, але я сьогодні не про це. З цілком буденною фотографії за допомогою фотошопу можна зробити симпатичний і романтичний портрет, який буде не соромно і показати друзям та серцевому одному подарувати!

Отже, задумка така: потрібно приховати неналежний фон і одяг, злегка прикрасити риси обличчя, знайти вдале колірне рішення і оформлення фото – причому все це ми будемо робити з того розрахунку, що в фотошопі ми – новачки.

1. Відкриваємо в програмі будь-яке вподобане фото.

2. В опціях нагорі знаходимо розділ Шари, вибираємо Створити дублікат шару, створюємо дублікат.

3. Працюємо з дублікатом шару, вибравши в шарах саме його ось так: в опціях натискаємо Вікна, якщо вікно шарів не відкрилося автоматично, потім тиснемо Шари, в них виділяємо потрібний шар.

В опції Зображення знаходимо позначку Корекція – Колірний тон/Насиченість і виставляємо його на рівень + 180. Виходить така собі синя мордочка, але з цієї синяви ми і створимо новий фон.

4. Вибираємо інструмент Ластик (розмір потрібно вибрати так, щоб було зручно прати) і стираємо синяву з обличчя і волосся, відновлюючи натуральний колір шкіри.
5. Тепер входимо у опцію Фільтр – Оформлення - Кристалізація і вибираємо у вікні будь-яке значення, яке Вас, як майстра, влаштує, я вибрала 128. Отже, фон ми усунули і отримали щось абстрактне, але досить цікаве.

6. Повертаємося на початковий шар – безпосередньо фото. Якщо на шкірі видно деякі цятки, то усуваємо їх за допомогою інструменту Розмиття, виставивши його на Нормальний режим, і Інтенсивність 99-100 %.

7. Підсилюємо зіниці за допомогою інструменту Випалювання, з параметрами Діапазон – Світла і Експозиція 28, підсилюємо і вії.

8. Модель попросила трохи змінити їй ніс, зробивши його трохи менше – вибираємо опцію Фільтр-Пластика – Деформація, вибравши ті режими, які влаштовують особисто мене.

9. За допомогою інструментів Різкість і Освітлення надаємо блиск очей і губ, проводимо освітленням по волоссю, але не занадто сильно, вибравши експозицію 12-16.

10. Тепер можна об'єднати шари і зайнятися створенням рамочки. В опції шари вибираємо Виконати зведення. У нас є базовий шар, створюємо новий шар поверх базового, і працюємо з ним.

11. Вибравши кисть, я намалювала паморозь по краях фото – як на зимовому вікні і додала цього шару тіні внутрішні і зовнішні.

12. Потім продовжила працювати з цим шаром, вибравши в меню Фільтр - Розумієте, а далі – Розмиття в русі, ось так:

13. Додала різкості на максимальних значеннях.

14. Залишилось додати трохи декоративних елементів. Для цього над базовим шаром я вставила кліп-арт свічка (можна завантажити з сайтів фотошопу), додавши йому тінь, і, зробивши ще один шар, намалювала відблиски від вогню, надавши шару прозорість 41 і розмив контури за допомогою інструменту Палець.

Ну, ось романтичний портрет готовий, його можна виставити куди завгодно – тепер все добре і гарно! Але перед тим як зберегти фото, зведіть всі шари, виконавши дію Зведення.
Таким же чином можна створювати портрети з квітами, рамками з рослин і мішури – все, що захочеться!