Оформлення дитячої: розпис на стінах

Не знаю чому, але я самого дитинства недолюблюю шпалери – фабрична краса ніколи мене не приваблювала. Звичайно, рівне обклеєні стіни виглядають досить добре, але от для дитячої хотілося б що-небудь особливе.
Як зробити кімнату для малюка настільки індивідуального, щоб дитина відчувала себе в ній як у своєму власному світі? Ніхто крім нас самих не знає, що найбільше любить малюк, тому і оформлення повинні вибирати самі батьки, з урахуванням потреб і смаків малюка, зрозуміло.
Один час наша молодша дочка була дуже захоплена смішариками, і це навело мене на думку розписати її кімнату цими симпатичними персонажами. Їй так сподобалося, що навіть тепер, коли ми давно вже живемо в іншому будинку, вона згадує свою першу дитячу. На жаль, у мене не збереглися фото, де зображені всі малюнки, але є ось ця, з лосяша в процесі гри смішарики.

Я комбінувала шпалери з дитячим малюнком і портрети смішариків – вони подобалися всім нашим друзям і тим більше їх малюкам!
Після переїзду я стала розписувати стіни у всіх кімнатах, почавши з залу. Для того щоб колер ліг рівно, я розводила олійно-клейову шпаклівку водою і наносять її на вимиті стіни за допомогою валика. Після висихання стін я змішувала блакитний та аквамариновий колер з рідкої шпаклівкою і завдавала валиком на стіни так, щоб колір не був рівним, розпилюючи подекуди більш темний колір з пульверизатора. Для таких глобальних дій потрібно гарне провітрювання, тому краще всього робити великі розпису влітку, так як шпаклівка має хоча й не сильний, але відчутний запах фарби. Підлогу обов'язково потрібно закривати плівкою або газетами в кілька шарів – шпаклівка погано відмивається.

Після того як основний колір висох, я вирізала трафарети з картону і нанесла на стіну білі квіти, причому густою шпаклівкою, так щоб вони були опуклими. Я намагалася повторювати розташування кольорів в певному порядку, щоб всі малюнки становили єдине ціле. Потім я вручну пензликом за допомогою синьої фарби гуаш я намалювала стебла і пелюстки, потім намазати їх клеєм (канцелярський клей-олівець), усыпала сухими блискітками. Вийшло дуже навіть нічого, і всі, хто до нас приходить, думають, що це якісь спеціальні шпалери.

Зараз донька в повному захваті від морської флори і фауни, особливо їй подобаються дельфіни, так що зараз, роблячи ремонт, за її замовленням я почала розписувати її кімнату в цій тематиці.
Для початку я прогрунтовала стіни шпаклівкою, нанесла малюнок олівцем: дельфін, мушля з перлиною і водорості.

Взявши синю і смарагдову гуаш, я завдала основний колір при помоши спонжа (шматок звичайної кухонної губки), подсушила і повторила. Потім намітила білою фарбою відблиски, розмазала їх пальцями і губкою, завдала більш тонкі відблиски.
Виділила тіні і темні місця, намалювала чорний очей, поставила в ньому білий відблиск, обвела дельфіна тонким пензликом. Краю все ще залишаються нерівними, але після того як основний малюнок буде зроблено, я почну пририсовывать фон, згладжуючи всі погрішності. Поки що малюнок ще не закінчений, але Настя вже дуже радіє і з нетерпінням чекає на продовження!

Найпростішим способом малювання, звичайно ж, є розпис за трафаретами. Простіше всього їх робити, скачавши з інтернету потрібний малюнок. Малюнок потрібно збільшити в графічній програмі і, розбивши на частини, роздрукувати. Потім його можна перенести на картон, вирізати і нанести на стіну. Далі залишиться найприємніше – розфарбовування!