Образи на батьків

Ми всі родом з дитинства. Ми пам'ятаємо наші дитячі мрії, бажання і образи. Найболючіші, незабутні — наші образи на батьків. Образи, досі здаються нам важливими, серйозними, болючі і змушують мучитися нас, вже давно виросли.

З усіх боків ми чуємо: «Образи треба відпускати, прощати». Але як же важко пробачити самих близьких людей, які дали нам життя — власних батьків. Чому так відбувається? Чому сторонніх людей нам пробачити набагато легше, ніж близьких? Пошуки відповіді на ці запитання допомогли мені зрозуміти, а значить пробачити не тільки батьків, але й саму себе — адже в наших образи на батьків закладена частинка образи на себе, на життя і на все, що нас оточує.

Що означають для кожного з нас наші батьки? Згадайте своє дитинство. Мама, тато — вони найсильніші, найкращі, самі-самі. Вони наш дитячий ідеал. Всі люди пам'ятають своє дитинство з різного віку. Мені врізалася в пам'ять моя перша сильна образа на маму, коли мені було близько року. Ця образа була як спалах, і тільки пізніше, зі слів мами, я зрозуміла, що сталося насправді.

Мої дитячі спогади: «Я йду до мами. Ось вона, вся в сонячному світлі. Така гарна. Мама, це я! Я так тебе люблю! І раптом сліпуча, нестерпний біль. Мій крик, сльози, разом з образою — за що? Чому ти не захистила мене від болю? Далі — провал, порожнеча».

Ось що сталося, зі слів мами: я в ходунках прийшла на кухню, вона в цей час закатувала кришкою банку з томатним соком. Коли банку перевертала, кришка зірвалася і гарячий томатний сік пролився мені на ногу.

Чому я розповіла цей епізод зі свого дитинства, де немає нічиєї безпосередньої провини? Тому що, як мені здається, в цьому всі витоки наших образ на батьків — невідповідність нашим очікуванням.

Дуже важко прийняти, що батьки — не чарівники, і не ідеали, а звичайні люди, зі своїми помилками, зі своїми поглядами на життя, далеко не завжди збігаються з нашими. Що батьки не завжди нас можуть захистити, не завжди нас можуть зрозуміти, не завжди нас можуть любити так, як нам би цього хотілося.

Але коли пропускаєш це розуміння через серце, жити стає легше. Адже прощаючи, ми купуємо не тільки спокій у власній душі, але і мудрість, що допомагає нам впоратися з життєвими труднощами і не зламатися.

Зрозуміти, пробачити, поспівчувати — ми, що виросли діти, завжди можемо зробити такий подарунок своїм батькам. Не так-ли?