Не хочу, щоб чоловік був присутній на пологах

Я зараз на 5 місяці вагітності. До цього був жахливий токсикоз. Я потім напишу, як я з ним справлялася. А зараз чоловік заводить мову про те, щоб бути присутнім на пологах, але я категорично проти. Поясню чому.

Психологічний дискомфорт

Я навіть уявити собі не можу, як відреагує чоловік на сам процес пологів. Я народжую не вперше, та й мені довелося бути присутнім на пологах у подруги. Сама бачила все з боку, тому знаю, яке це непривабливе видовище.

По-перше, у подруги були сильні болі при переймах. Вона так кричала! Її дратувало все навколо. Багато хто думає, що підтримка близької людини відчутна і важлива, але ні, дівчатка, головне, щоб лікар-акушер попався досвідчений, знаючий.

Так, я стояла поруч, іноді тримала за руку, намагалася заспокоїти, але подруга на мене майже не реагувала. Я розумію, що я – не її чоловік, але ми дуже довго дружимо, ми як сестри, а це вже ближче, ніж чоловік, з яким вона прожила 2 роки.

По-друге, мою подругу привезли по швидкій раніше призначеного терміну – то лікарі наплутали, то малюк вирішив народитися раніше. Загалом, їй не встигли зробити очисну клізму. Це дуже неприємно. Я б не хотіла, щоб мій чоловік спостерігав за такії видовищем.

По-третє, дитина був великим, і лікар робив надріз промежини без наркозу. А я, начебто рожавшя знає, трохи свідомість не втратила при вигляді цього. І я не хочу, щоб мій чоловік бачив подібне.

Пройшла любов, охололи почуття

Інша моя подруга народжувала разом з чоловіком. У неї, слава Богу, все було за планом, тому очисна клізма була. Але ось психологічна підготовка чоловіка все одно підкачала.

Коли дитина стала виходити, він був один раз обмотаний пуповиною. Лікарі знали і не бачили загрози, але малюк пішов ще й однією ручкою вгору.

В результаті у моєї подруги були суттєві розриви. Її потім зашивали, чоловік усе це бачив. І йому стало неприємно. Він якось збайдужів до своєї дружини.

Незважаючи на те, що перші півроку лікарі їм і так заборонили займатися любов'ю, чоловікові не дуже-то й хотілося. І потім, коли стало можна, чоловік не зміг перебороти себе, свої спогади, і подав на розлучення.

При перших пологах питання про присутність чоловіка не піднімалося, оскільки він знаходився у тривалому відрядженні. Можливо, саме тому йому хочеться надолужити згаяне.

Відгуки на форумах

Я стала вивчати форуми з відгуками про спільні пологи як жінок, так і їхніх чоловіків. І що ви думаєте, більшість пишуть негативні відгуки.

Багато хто кажуть, що чоловіки не тільки в обморок падають, а ще у них трапляються інфаркти, уявляєте?

А я думаю, що пологи – це інтимний процес, що жінка має право вирішити, чи варто її чоловікові там присутній чи ні.

Чи, може, я все-таки не права? Розкажіть, у кого який досвід у цій справі?