Не будьте байдужими до покинутим тваринам

Так часто доводиться чути слова про те, що потрібно бути милосерднішими з тваринами, допомагати їм, оберігати.... Але це все слова – куди складніше взяти на себе частину відповідальності за кинутих і покалічених бідолах, які зграями бродять по містах і селах, намагаючись знайти їстівні залишки на смітниках. У відповідь чую також і те, що у нас дітей повно бездомних.... А я от знову про тварин. Невже так складно зрозуміти, що покинуті тварини і діти — це ланки одного ланцюга, причина цих явищ одна, і ім'я їй безжалісність.

Невже до такої міри ми стали духовно бідні, що можемо з легкістю кидати жива істота, кошеня на дачі, закінчуючи сезон і перебираючись в місто. Ви мотивує це тим, що в місті кошеня не потрібен, він тягар. Задумайтеся, адже Ваш дитина, душа якого ще не отруєна байдужістю, не випадково так плаче і страждає. У ньому є паростки добра, але Ви самі їх нещадно губіть. Не дивуйтеся потім, що заглушивши в собі це почуття раз, другий, третій, дитина врешті-решт перестане відчувати його взагалі. І на місці покинуте кошеня цілком зможете опинитися і Ви, ставши безпорадним і марним з точки зору матеріальних вкладень.

Не думайте, що я міркую голослівно – перед очима досвід з дитинства. Була в нашому дворі компанія моральних виродків, які знущалися над тваринами так, що навіть згадувати не можу. Ледь досягнувши шістнадцяти років, всі вони отримали солідні терміни, хто за вбивство, а хто за інші тяжкі злочини. А батьки спочатку розглядали це як дитячі пустощі.... Ось вона – жорстокість у розвитку.

І інший досвід – досвід виходжування покинутих тварин, який мені дала моя мама. Вона з самого дитинства прищепила мені повагу до чужого життя, будь то життя людини чи тварини. З її легкої руки в нашому домі завжди було повно тварин, я була тією рідкісною щасливицею, якій мама завжди дозволяла брати тварину додому! Як мені заздрили друзі!

Скільки їх було, цих спроб врятувати життя від чиєїсь злої волі, всіх вже і не згадаєш.... І новонароджені кошенята, викинуті господарями на 30 градусний мороз, і цуценя, виловлений у затопленому підвалі старого будинку, і пташеня сороки зі зламаною лапкою. Не всіх вдавалося врятувати, але ті, хто вижив, ставали справжніми друзями – адже тварин, на відміну від багатьох людей, знайоме почуття вдячності та відданості.

З дитинства я мріяла організувати притулок для тварин, і ось зараз нарешті усвідомила: не треба ніякого притулку, адже тваринам, як і людям, потрібен лише будинок. І у тих, хто колись потрапив у нашу сім'ю – він є. І в ньому прекрасно уживаються чотири собаки і дев'ять котів, і це не рахуючи нас!

У нас велика садиба, влітку всім привільно, сусіди, звичайно, вважають, що ми з «привітом», навіщо витрачати стільки грошей (тут і корм, і ветеринарне обслуговування, без якого нікуди, звісно)! Ну, а ми чудово знаємо, що просто ще не всі люди усвідомили, що людина тільки для того і створений розумним, щоб допомагати всім тим, хто слабкіше його.... Але ми сподіваємося, що «привітних людей стане більше!