Навіщо Господь посилає людині хвороби

Господь посилає тілесні немочі для того, щоб привести людини до покаяння, виправлення.

Буває, що захворівши, людина уникає чого-небудь більш неприємного або небезпечного.

Іноді фізична неміч допомагає знайти віру, яка стає глибше і міцніше, ніж могла б бути при фізичному здоров'ї. Неміч тілесна часом не дає людині здійснити найтяжчі гріхи. І в цих випадках можна явно побачити, що Господь посилає нам хвороби тілесні для спасіння від недуг духовних. У цьому проявляється Його милість, адже якщо б Він віддавав нам за наші гріхи і гріхи по справедливості, то ми всі повинні були загинути. Але Господь сповнений любові і милосердя, Він довготерпить.

Важливо переносити найтяжчі недуги зі смиренням. Преподобний Амвросій Оптинський писав: «Бог не вимагає від хворого тілесних подвигів, а тільки терпіння зі смиренням та подяки... За терпеливе перенесення хвороби дарується і милість і прощення гріхів».

«Зовнішній наш чоловік, наш тліє, внутрішній оновлюється» (2 Кор. 12, 10). «Коли я немічний, тоді я сильний (2 Кор. 12, 10).

Хто страждає суглобовими хворобами? Помічено, що, як правило, ними страждають люди дуже образливі, які довго не можуть пробачити своїх кривдників, критикують їх, а так само і себе, в чомусь сварливі, звідси «непохитність» суглобів і біль.

Людина, довго переживає образу, зрештою, захворює тілесно. Тому порада один: ПРОЩАТИ, ПРОЩАТИ і ще раз ПРОЩАТИ! Недарма у нас є прощену неділю, коли потрібно пробачити своїх кривдників. Це дуже важко, але треба просити у них вибачення. Щоб налагодити стосунки з нашими «ворогами» треба частіше подавати в церкві їх імена в записках «про здоров'я».

Як тільки людина зможе розлучитися з образами, також ослабнуть суглобові хвороби, якщо не відбулися незворотні органічні зміни.Бажаю всім міцного здоров'я!