Настій з липи

Зазвичай температуру тіла до 38,5 не збивають з допомогою медикаментів. Але полегшувати стан при високій температурі, особливо якщо мова йде про дитину, все одно потрібно. Ми зазвичай використовуємо вологі обтирання і з недавніх пір готуємо настій з квітів липи. Розповім про корисні властивості цієї рослини.

Склад

Липу використовують не тільки в якості засобу від темпертуры, вона володіє безліччю корисних властивостей. Її настої застосовуються в народній медицині, а також липу використовують в якості інгредієнтів деяких лікарських препаратів.

До складу липового цвіту входить вітамін До, глікозид талицин, флавонові глікозиди, каротин. У корі рослини містяться тритерпенові сполуки тилиадина, кверцетин і кемпферол. Звичайно, звичайній людині не знайомі всі перераховані вище речовини. Тому перейду до корисних властивостей рослини.

Користь

З липового цвіту можна самостійно приготувати відвар або настій і застосовувати його для лікування простудних захворювань. Такий відвар має потогінну, жарознижуючу дію. Також його можна використовувати для полоскання горла, він буде чинити бактерицидну дію.

Ще липу застосовують як сечогінний, протисудомної, протизапальний і знеболюючий засіб. Відвар суцвіть чинить седативний вплив на центральну нервову систему. З рослини виготовляються лікарські препарати, які посилюють секрецію шлункового соку і полегшують надходження жовчі в дванадцятипалу кишку.

Приготування відвару

Властивості липи знижувати температуру ми перевірили на собі, і можу сказати точно, що відвар діє безвідмовно. Звичайно, не так, як який-небудь Нурофен, але все ж. Наприклад, нещодавно у дочки була температура 38, ми потроху давали чай з липи з медом, і поступово температура знизилася до 37,3-37,5.

Для приготування напою я придбала в аптеці квітки липи, які розфасовані в пакетики. На 200 мл потрібно взяти 2 пакетика, підігріти суміш на водяній бані 15 хвилин, потім остудити, процідити і довести об'єм рідини до 200 мл

Чесно кажучи, мені лінь влаштовувати всю цю метушню з водяною лазнею і я найчастіше просто заливаю пакетики окропом у термосі, додаю туди мед і сухофрукти. Виходить смачний і корисний чай. Зберігати настій можна 2 дні, але тільки в холодильнику. Ми зберігаємо його тільки один день.

Протипоказання

У кожної рослини є свої протипоказання. Липовий відвар можна вживати тим, у кого є алергія на медоносні рослини. Але й іншим не слід застосовувати липу безконтрольно, особливо маленьким дітям, оскільки вона володіє сильним потогінну і сечогінну дію. Зазвичай, коли температура спадає, пити її вже не потрібно.

А ви використовуєте настій з липи в домашній аптечці?