На роботу хворий: дурний чи герой?

Напевно кожна з нас здатна пригадати десятки історій про те, як вона сама або хтось з оточення прийшов на роботу-у садочок-в гості хворий. У нас в країні взагалі чомусь дивна логіка: хворієш – увиливаешь від роботи.
Адже якщо подумати, що ми маємо насправді?

Мінуси «хвороби на ногах»

По-перше, не отримує належного лікування людина буде хворіти в рази довше.

По-друге, така людина не зможе працювати на рівні, він буде весь час упускати з виду важливі деталі.

По-третє, цілком імовірно, що він когось заразить.

По-четверте, якщо це торгівля, він буде втрачати клієнтів лише з-за свого виду.

По-п'яте, хвороба може дати ускладнення.

По-шосте, хвора людина більш дратівливий і злий, ніж зазвичай, а це погано позначиться на емоційному кліматі колективу.

Які ж плюси несе в собі таку поведінку?

Насправді, ніяких. Це тільки здається, що «ось зароблю за ці дні». На ліки більше піде. А чим відгукнеться таке геройство – хто його знає, адже найчастіше «віддача» приходить не відразу.

Жалість оточуючих теж слабо схожа на позитивний момент, а вже якщо це не застуда, а, наприклад, яке-небудь шкірне захворювання, так тут взагалі без варіантів – вдома сидіти!

Але що найстрашніше: цю модель поведінки ми передаємо своїм дітям, тому що не привчили своїм прикладом цінувати своє здоров'я!

Пам'ятаю, в якому жаху я була, побачивши дівчинку з животом що називається «вище носа», таскавшую упаковки зошитів з канцелярському магазині. Вагітність — не хвороба, але і 20-кілограмові тюки — не тягар для вагітної на сносях.

А наші діти, топающие на контрольні з температурою?? Моїй подрузі це відгукнулося операцією. Кашель — тільки і всього. Тепер у молодої дівчини немає легкого. Зате зданий іспит.

Карти в руки

Але реальність така, що рідкісний роботодавець зараз адекватно поставиться до того, щоб працівник пішов на лікарняний. Що ж робити? Продовжувати витрачати своє здоров'я? Кожен робить вибір сам, головне пам'ятати, що якщо ви офіційно оформлені, тобто структури, що регулюють взаємодію між працівником і роботодавцем.