Мыловарим будинку

Я останнім часом захопилась домашнім миловарінням. Чоловік знаходить моє хобі дивним, заявляючи, що будь-яке мило можна без праці придбати в магазині. Але адже домашнє мило не тільки цікаво за формою і кольором, воно також дуже корисне.

Я розповім найпростіший спосіб миловаріння для початківців — будемо переварювати мило з покупного мила, краще всього дитячого без ароматизаторів.

1. Мило подрібнити на дрібній тертці. Краще робити це в масці, так як мильна пудра дратує слизові.

2. Зробити водяну баню і у миску покласти терте мило і додати трохи води, щоб маса стала кашоподібної. Розтопити мило.

3. Коли маса стане повністю однорідною, зняти миску з вогню і додати бажані інгредієнти. Можна використовувати зволожуючий крем, оливкова олія, косметичне масло, ефірні олії, кокосову стружку, мелену каву, какао, насіння трав, подрібнені чайне листя і багато іншого.

4. Масу розлити по формочках і залишити до повного висихання на ніч. Потім мило вийняти з форми і підсушити ще пару днів. Сушити краще в прохолодному місці, щоб мило сохло рівномірно. Як формочок дуже зручно використовувати дитячі піщані форми.

Мило-скраб з персиковим маслом і насінням фенхеля:

Мило-скраб з меленою кавою, какао-порошком і кремом з гіалуронової кислотою:

Це мило виявилося так схоже на шоколад, що доводилося оберігати його від дітей. Вони неодноразово робили замах на нього з метою поласувати: