Моя помічниця на кухні - посудомийна машина

Як вибрати посудомийну машину? Таке питання виникає у всіх, хто збирається придбати.

Звичайно, посудомийна машина не є предметом першої необхідності. Але, якщо є можливість її мати, то вона набагато полегшить життя господині.

Я користуюся посудомийній машиною вже 5 років. Коли переді мною постало питання про її виборі, я знала тільки те, що вона повинна за мене мити посуд, і все. Я прийшла в гіпермаркет, вибрала вподобану мені модель, купила і користуюся. В принципі, я задоволена своєю посудомийній машиною, але зараз би я вибирала її вже по-іншому.

За якими критеріями слід вибирати посудомийну машину.

1. Визначитися з місцем, де вона буде стояти .

В той момент я замовляла нові кухонні меблі, тому купила вбудовану посудомийку з повним закриванням з усіх боків меблями, так вона гармонійно вписалася в мій стіна.

Але, є вбудовані посудомийки з частковим закриванням меблів, у них залишається тільки фронтальна частина.

Також, є моделі і окремо стоять. Їх можна поставити куди завгодно, головне, щоб були водопровід і каналізаційний злив.

2. Вибрати, на яку кількість комплектів посуду вона повинна бути .

Діапазон комплектів посуду в посудомийній машини бувають від 4 до 14.

Я собі придбала машину на 9 комплектів, що цілком підходить, для сім'ї з 3-4 осіб. При цьому я користуюся нею один раз в день, рідко коли два.

3. Побрать потрібний розмір.

Посудомийні машини бувають 3 розмірів:

— повнорозмірні (розмір: 60х60х85) – йдуть на 12-14 комплектів посуду
— вузькі (розмір: 45х60х85) – йдуть на 8-9 комплектів посуду
— настільні (компактні) (розмір: 45х55х45) – йдуть на 4-6 комплектів посуду. Цей вид машин, можна поставити на стіл.

Я вибрала собі розмір машини 45х60х85, т. к. кухня не дуже велика, та і виглядає пропорційно з усіма іншими розмірами ящиків на кухні.

Але, якщо у вас є місце на кухні, щоб поставити повнорозмірну машину з функцією половини завантаження, рекомендую краще купити її. Так як спочатку здається, що вона вам не потрібна, а потім ввійдете в смак, і будете шкодувати, що не купили.
Програми для користування.

У мене в машині 6 програм (але користуюся найчастіше тільки 3):

1. Інтенсивна для сильнозабрудненого посуду (70 градусів).

При використанні цієї функції відмиваються навіть каструлі з пригорілої їжею.

2. Швидка мийка (45 градусів).

Дуже зручна програма для злегка забрудненого посуду. Час мийки займає всього 30 хвилин. Але, є одне «але», ця програма не сушить посуд.

3. Попереднє ополіскування.

Користуюся цією функцією дуже часто. Час її роботи складає 20 хвилин. А всполоснуть перед миттям сильнозагрязненную посуд не буде зайвим.

4. Делікатна для тендітного посуду (40 градусів).

Користуюся дуже рідко цією програмою. Тільки після свят: мою кришталеві бокали, фужери, чарки і стакани.

5. Автоматична (55-65 градусів)

За цією програмою можна ставити змішану посуд зі злегка присохлими залишками їжі.

6. Економічна (50 градусів).

Цією програмою в основному і користуюся, вона економить воду, т. к. машина сама підбирає кількість води під її завантаження.

Функції в посудомийній машині.

У всіх посудомийних машинах безліч різноманітних функцій, кожна господиня вибирає сама, які їй потрібні для роботи.

У мене в машині присутні наступні функції:

1. Половина завантаження.

Цією функцією жодного разу не користувалася, т. к. на кухні завжди є що помити, і наполовину порожній я її ніколи не запускаю. Якщо, наприклад, мало посуду, то я кладу митися решітки з кухонної плити.

2. Відкладений старт (таймер).

Дуже зручна і потрібна функція. Наприклад: йдеш на роботу і виставляєш час, коли машина повинна почати мити посуд, щоб до приходу додому вона була вже чиста. Також, ця функція підійде тим, у кого нічний електрика дешевше денного.

3. Блокування дверей від дітей.

Добре мати таку функцію, у кого маленькі діти. Двері заблоковано і її малюк не зможе відкрити, коли посуд миється. Адже при відкритті дверцят на дитину може потрапити гарячий пар або вода.

4. Змінюється стан верхньої корзини.

Зручна функція, якщо у вас посуд різного розміру. Але, у мене посуд вся однакова, тому її положення я міняла всього кілька разів, поки не наловчилася, на якому положенні мені зручніше, щоб вона залишалася.

5. Цифровий дисплей.

Дуже зручна річ, так як показує залишковий час миття. А, якщо закінчується сіль або ополіскувач, то на панелі світяться індикатори, що треба додати наступну порцію.

6. Рівень шуму.

Середній рівень шуму становить 39-45 дБ, а 46-53 дБ вважається вже голосніше.

У мене машина потрапляє в діапазон між 39-45 дБ, працює дуже тихо, що не заважає вночі спати, коли вона миє посуд.

7. Промінь на підлозі.

Зручна річ. Так, як машина працює майже беззвучно, то промінчик червоного світла на підлозі іноді виручає. Коли він світиться, це означає, що йде процес миття, а коли гасне, значить, мийка закінчена.

8. Класи енергозбереження, миття та сушіння.

Теж важлива деталь. Оцінюються літерами A, B, C. Чим вище показник, тим краще і більш економічна посудомийна машина.

не можна мити в посудомийній машині:

— дерев'яні столові прилади
— стакани з розписом і художнім оформленням
— сковорідки з атипригарным покриттям
— посуд з позолотою і воскової мастилом

Як я доглядаю за посудомийною машиною :

— протираю м'якою вологою ганчіркою гумки на внутрішній частині машинки
— чищу фільтр, якщо туди потрапили шматочки залишків їжі, шляхом його зняття та миття під проточною водою
— після кожної мийки залишаю машину прочиненими на 15-20 хвилин, щоб вона провітрилася
— раз у півроку користуюся спеціальним засобом для чищення посудомийної машини

Поради:

— перед миттям у посудомийній машині приберіть з посуду великі залишки їжі
— виймайте посуд після закінчення миття через 10 хвилин, щоб вона охолола і було зручно брати руками
— якщо сильно забруднений посуд, кладіть її в нижній короб
— не користуйтеся таблетками для миття, а порошком, так виходить економніше

Очевидні плюси:

— я не стою щодня біля раковини і не перемываю купу посуду, а проводжу вільний час зі своєю родиною
— руки менше часу знаходяться під водою, вони стали менше пересихати
— мої руки не піддаються впливу миючих засобів
— значна економія води та електроенергії, т. к. у мене стоять лічильники
— неважливо, чи є в будинку гаряча вода чи ні, у мене посуд, завжди чиста, т. к. машина використовує холодну воду і сама її підігріває
— втоми від кухонних справ стало набагато менше

Сподіваюся, моя стаття допомогла вам зрозуміти, як підібрати собі посудомийну машину.