Мило ручної роботи

Рукоділля

В останні два-три роки миловаріння на дому стало досить поширеним хобі не тільки за кордоном, але і в нашій країні. Попит, як відомо, народжує пропозицію, тому зараз у великих містах не складе труднощів знайти кілька магазинчиків, що торгує всіма необхідними інгредієнтами для домашнього мила.

А 5-7 років тому картина була зовсім іншою. Основу для мила (таке собі нейтральне прозоре мило без запаху і кольору) можна було купити тільки в інтернет-магазині і чекати, поки доставлять замовлення по пошті. Барвники шукали скрізь, де доведеться, атакуючи магазини для кондитерів, наприклад. В якості форм для мила використовували дитячі формочки для піску, пластикові стаканчики з-під йогурту , — у кого на що фантазії вистачало. Тому мої перші «мильні досліди» виглядали вельми страшненько: майже безбарвні, дивної форми, хоча і приємно пахнуть.

Природно, хотілося більшого і кращого, і я почала полювання за всілякими ефірними маслами (спочатку купувала найпоширеніші масла в аптеці, потім стала приєднуватися до організованим «старшими товаришами» спільним закупівель). У моєму арсеналі з'являлися все нові запахи, рідкісні і якісні. Тоді я зайнялася вивченням компліментарності ароматів (тобто наскільки підходять один одному ті чи інші запахи), становила різні композиції, грала в парфумера, вибираючи найбільш безпрограшні варіанти, ставлячи досліди спочатку на собі, потім на родичів і друзів. Поступово склала колекції фруктових, квіткових, пряних, «чоловічих ароматів.
Зараз мою «мильне меню» складається з трьох десятків сортів, і я не зможу пригадати, коли останній раз купувала мило в магазині.

Але аромат — це тільки півсправи. Люди хочуть, щоб мило було не тільки запашним, але і красивим. Довелося почати пошуки різноманітних оригінальних і цікавих форм (спершу їх теж можна було купити лише в закордонних інтернет-магазинах) і барвників (тому що добавляти в мило які-небудь фарби для крашанок, мені здавалося дикістю і варварством).

На сьогоднішній день вже не складає труднощів вибрати найбільш яскраві і незвичайні фарби, часто зроблені спеціально для мила, всілякі перламутрові пігменти та добавки. Однак бувають випадки, коли я роблю подарунок дітям або виконую замовлення алергіка . У цих випадках на допомогу приходять абсолютно натуральні природні барвники — обліпихова олія, хлорофіліпт, косметична глина . Виходить хоч і не так яскраво, але зате абсолютно нешкідливо навіть для новонародженого малюка.

Хотіла ще похвалитися, що моє захоплення не варто було мені дороге, але прикинувши в думці, зрозуміла, що всіх інгредієнтів, постійно потихеньку подкупаемых, у мене вже приблизно на тисячу доларів. Але, по-перше, зовсім не обов'язково доводити до крайності, як я, а по-друге, у моєму випадку, хобі непомітно перетворилося у прибуткову справу. А вже можливість порадувати друзів-приятелів , так і просто знайомих у мене тепер є завжди!