Мило ручної роботи - частина 2

Рукоділля

Вітаю всіх учасниць Ask Me Zone!

В цьому топіку я вирішила розповісти про свій досвід миловаріння і результати.

Перший досвід

Все почалося рівно три роки тому. У лютому 2009-го року я думала, що подарувати коханому 23-го лютого. На якийсь суттєвий подарунок грошей у мене не було, а дарувати дрібниці я не люблю. Так і хотілося щось оригінальне і з любов'ю =)

Ось я і вирішила зробити сама для нього гарне мильце. Почитавши форуми в Інтернеті і статті, я приступила до справи. Але... перший «млинець» у мене був комом... В результаті я придумала інший подарунок. І ще близько півроку не було бажання варити мило.

В принципі, тоді я зробила майже все правильно. Варила з дитячого мила. Але не точно розрахувала кількість рідини. До того ж, одне і те ж кількість, але різної рідини, вбирається по-різному.

І ще я захотіла збагатити своє мило вітамінами А і Е, але через незнання купила їх у капсулах, а не в рідкому вигляді. І поки я витискала їх, мильна маса, і без того надмірно щільний, ще більше загусла. У підсумку я не випускала мило по формочках, а викладала ложкою))

До речі, мылилось це моє перше мило дуже не погано, але вигляд залишав бажати кращого)) Десь через півроку я вирішила спробувати ще раз, також на основі дитячого мила.

Основа для варіння мила

За базу береться саме дитяче мило тому, що в ньому мінімум інгредієнтів і запах, білий колір. Завдяки цьому його можна облагородити вітамінами, маслами, запахами, підібраними індивідуально. А також надати іншу форму і різні відтінки.

Через деякий час, коли вже з'явився певний досвід, я придбала спеціальні формочки і стала варити здебільшого з мильної основи. Цей спосіб більш швидкий і менш трудомісткий.

Основа може бути прозорою і білою, а також збагачені різними речовинами. Виробники теж різні — Росія, Англія, Німеччина, Бельгія, Китай і т. д.

Але перш ніж серйозно зайнятися милом ручної роботи, я вивчила деякі тонкощі, якими і хочу поділитися зараз з вами.

Поради

— не додавайте в мило чай каркаде для забарвлення в червоний колір, замість червоного Ви отримаєте сірий колір

— не використовуйте буряковий сік в якості барвника, він дає сірий колір

— зеленка в милі вицвітає

— різні похідні від малини дають в милі коричневі і сині відтінки

— вино додасть милу сірий відтінок

— якщо в мило додати шоколад, то піна буде бруднити

— сухі барвники краще попередньо розчиняти у воді і вимішувати до однорідності

— не перестарайтеся з трав'яними добавками, додавайте їх небагато і обов'язково мелені, т. к. може вийти замість мила дуже жорсткий скраб

— при виготовленні мила з люфою її попередньо потрібно потримати або проварити в окропі, щоб вона стала м'якше

— при надмірному додавання масел воно виступає на поверхні готового мила, а також мило стає жирним на дотик

— якщо додавати в крем мило, то небагато, інакше мило буде дуже м'яким

— якщо Ви додали в мило сіль, то слідом не можна додавати воду, т. к. мило згорнеться

— порошкова ваніль, суха кориця, рідкий кава – в милі запаху не дають

— краще не змішувати в одному милі кілька ефірних масел, результат може виявитися непередбачуваним

— шоколад і какао при зберіганні мила утворюють білястий наліт

— мило з додаванням ваніліну темніє в процесі зберігання

Готові роботи

А зараз хочу показати Вам свою мильце.

Для приготування цієї серії мила я використовувала:

— дитяче мило ВАТ «Нэфис Косметікс», настій ромашки, олія обліпихова, вітамін Е, гліцерин, крем «Avon Care», цукор, помаранчевий харчовий барвник «Крашанка», ефірна олія «Лимон».

Таке мильце також зроблено на основі дитячого. До його складу входять:

— мило дитяче «Мій малюк», питне молоко дитяче, рожева косметична глина, мигдальне масло, гліцерин, мед, ефірне масло апельсина.

Це мило овальної форми зроблено шарами.

1 шар: біла мильна основа (Бельгія), льняна олія, цикорій.

2 шар: прозора мильна основа (Німеччина), обліпихова олія, соснове ефірне масло.

3 шар: біла мильна основа (Бельгія), льняна олія, цикорій.

4 шар: прозора мильна основа (Німеччина), обліпихова олія, вітамін Е, соснове ефірне масло.

На наступному фото — 3 мила. Почну з маленького, гостьового (так називають невелике мильце, зазвичай вагою 20-50 г), якому я дала назву «Пятнашка».

Воно зроблено з білої мильної основи (Англія), масла жожоба, вітамін Е, харчових барвників «Літнє небо» і «Стигла слива».

Мило з метеликом всередині складається з прозорої і білої основи (Англія), обліпихової олії, мигдальної олії і вітаміну Е.

А овальне з білої основи (Англія), обліпихової і мигдалевого масел, ефірного масла «Апельсин».

Для приготування цього мила мені знадобилося:

біла мильна основа (Бельгія), прозора мильна основа (Німеччина), лляне масло, масло персикової кісточки, вітамін Е, харчові барвники «Стигла слива» і «Літнє небо», ефірна олія «Рожеве дерево».

Кавова серія

Для приготування мила з цієї серії я використала наступні інгредієнти:

прозору німецьку мильну основу, масло жожоба, вітамін Е, натуральна мелена кава, кавові зерна, куркуму і ефірне масло.

Для приготування мила «Золотистий зефір» я використовувала:

прозору мильну основу (Бельгія), обліпихова олія, вітамін А і ефірне масло «Апельсин».

Склад 2-слойного мила:

німецька та бельгійська прозорі мильні основи, крем для тіла, мед, масло жожоба, лляне масло, червона косметична глина, ефірна олія «Апельсин».

Для приготування прозорого мильці у формі незабудки я використовувала:

німецьку прозору мильну основу, крем для тіла, мед, масло жожоба.

Склад овального мила:

англійська біла мильна основа, англійська прозора мильна основа, рожева косметична глина, масло жожоба, ефірна олія «Рожеве дерево».

Для приготування класичного мила (праворуч) мені знадобилося:

німецька прозора мильна основа, олія виноградної кісточки, рожева косметична глина, відвар ромашки, ефірна олія «Рожеве дерево».

Мильце у вигляді жоржини зроблено з білої мильної основи (Бельгія), прозорої мильної основи (Німеччина), лляної олії, олії персикової кісточки, вітаміну Е, харчового барвника «Літнє небо» і ефірного масла «Рожеве дерево».

Наступне мило я назвала «Думки про кохану». Його склад:

німецька прозора мильна основа, олія жожоба, мигдальне олія, обліпихова олія, харчовий барвник «Стигла слива», ефірна олія «Апельсин», діоксид титану.

Далі — мило з люфою. Це мило йде окремо в миловарінні у зв'язку зі своєю специфікою — губка (люфа) та мило — 2 в 1.

Склад: люфа, прозора, біла мильна основа (Англія), обліпихова масло, ефірна олія «Апельсин».

Ну, і ще три мильці представлю Вашій увазі.

Мило у вигляді зефіру зроблено з прозорої мильної основи (Бельгія), масла виноградної кісточки, цикорію і вітамін А.
Отдушку в цьому мило не пускала, т. к. в олії виноградної кісточки є свій запах, хоч і не інтенсивний.

Склад незабудки: прозора мильна основа (Бельгія), лляна та обліпихова олія, червона косметична глина, харчові барвники «Стигла слива», «Трав'яний» і «Літнє небо», ефірна олія «Апельсин».

А 3-кольорова жоржина складається з прозорої мильна основи (Бельгія), лляної, обліпихового масла виноградної кісточки, вітаміну А, червоної косметичної глини, харчового барвника «Стигла слива».

Існують різні упаковки для мила у вигляді маленьких пакетиків або різних коробочок. Я віддаю перевагу для оформлення прозору або напівпрозору пакувальну плівку, часто використовується для оформлення подарунків або квітів:

Найцікавіше в цьому занятті те, що кожне мило буде різним! І саме таким за кольором, формою, інгредієнтів, запаху — яким Ви хочете бачити!