Марк Леві: А якщо це було насправді...

Коли весь світ вже захоплювався його романами і Спілберг готував сценарій фільму, я була зовсім не в курсі, «що таке, хто такий». Дізналася про Марці Леві я від подруги, яка прочитала одну з його книжок і сказала, що мені б сподобалося. Вона ж привезла мені тоді дві невеликі новели з Канади в якості подарунка. І в якості старту :)

Я закохалася в творчість Леві з його першої книжки. Для мене нею стала «Де ти?» Напевно, тому що я сама по натурі письменник і в свій час зіпсувала достатньо зошитів на свої твори, я схопила стиль Леві на льоту — простий, щирий, живий і яскравий. З іскрометним гумором, з життєвими ситуаціями, з цікавими персонажами і такими сюжетами!

Перша книга автора, яку у нас переводили по-різному, але більше вона відома як «Між небом і землею» , Марк Леві присвятив своєму синові. Хто б міг сказати тоді, що його чекає запаморочливий успіх? Стівен Спілберг заплатив чималу суму за можливість екранізації роману з Різ Уізерспун у головній ролі. Інтригуюча кінцівка книги і тонни листів від читачів спонукали автора написати другу частину, і через 5 років світ побачила новела Зустрітися знову» . Я досі вважаю, що Спілберг потужно схибив, зробивши у фільмі свій кінець — таку б другу частину міг звести! «Титаніку» і не снилося :)

На сьогоднішній день у Марка Леві 11 книг (всі мною прочитані ще в минулому році). Його проза чарівна і унікальна тим, що в кожній книзі про звичайної, здавалося б, життя він вставляє елемент «чарівництва». По-іншому описати складно, бо це такі речі, які ніхто досі не міг спростувати або підтвердити. Хто знає, що відбувається з мозком людини, коли він у комі? Хто доведе, що серед нас немає душ, живуть вічно і змінюють тіла, які бродять по світу в пошуках один одного? Хто продемонструє, звідки починає своє життя Всесвіт і як з'явилися живі організми на нашій планеті?

Остання думка є темою другої двулогіі Марка Леві — «Перший день» та «Перша ніч » (не впевнена, що обидві є в перекладі). «Де починається світанок?» — задається питанням астрофізик Адріан. «Коли і як з'явилася на землі перша життя?» — шукає археолог Кейра. Разом їм належить пережити нескінченне число пригод, майже померти, щоб знайти відповідь на свої питання.

Над сторінками книг Марка Леві застигаєш, забуваючи про час і стаючи частиною того, що відбувається. У них є все — детектив і драма, наукове і повсякденне, життєве і ймовірне. І звичайно ж, любов! Смієшся і плачеш по ходу читання. Не можу не процитувати (для знавців французької) шматок з його книги «Сім днів творіння»:

"- Tu es desolante! Trois ans que je t entends me parler de l'amour et blablabla. Ils servent a quoi te contes de fees si tu refuses le role de la princesse des le premier jour de tournage.
...
— La situation n'est pas aussi simple qu'elle en a l'air.
— En Tu as deja vu, toi, des histoires d'amour qui son simples? Зофія, je t ai toujours vue seule, c'est toi qui me disais: «Nous sommes seuls responsables de notre felicite», eh bien, ma vielle, ta felicite mesure dans les 1,85 m pour un petit 78 kilos de muscules, alors je t en prie, ne passe surtout pas a cote du bonheur, c'est en dessous que ca se passe."

Залишилося тільки додати, що з нетерпінням чекаю наступну його книгу, і сподіваюся, що вона вийде вже в цьому році! :)