Маленький дитина скупитися?

Сьогодні вдень, гуляючи на дитячому майданчику у дворі, спостерігала звичну і знайому всім молодим мамам картину, як один малюк виривав у іншого свою лопатку, категорично відмовляючись ділитися. З дитячої жадібністю рано чи пізно стикаються всі батьки без винятку.

Однак мене здивував не факт сварки малюків, а реакція його мами. Вона досить брутально відібрала у свого малюка лопатку і, ляснувши його по попі, віддала іграшку другій дитині. На моє запитання, навіщо вона так робить, я почула, що їй соромно за поведінку дитини та вона таким чином намагається виховувати дитину. Звертаю вашу увагу – дитині було не більше двох років.

Патологія або норма?

Однак ця мама глибоко помилялася... Справа в тому, приблизно до двох років дитина вступає в новий період свого психологічного розвитку. Саме в цей період дитина починає усвідомлювати своє «я» і себе, як особистість.

Якщо раніше малюк говорив про себе в третій особі, то зараз в його промові найчастіше звучить «я», «мені», «моє». Наприклад, «моя мама», «моя іграшка» — все, що стосується його самого, дитина вважає продовженням своєї особистості.

Саме тому дитина так ревно захищає не тільки себе, але і свої речі, в тому числі і іграшки. І це не свідчить про його жадібності, а лише говорить про те, що психологічний розвиток відбувається нормально.

І лаятися на дитину, а вже тим більше карати його за те, що дитина не хоче ділитися, не можна. Тим самим ви не тільки ображаєте свого малюка, але і ставите під сумнів його розуміння світу і свого «я».

Як з цим боротися?

Однак ніякої мамі не хочеться, щоб її дитину дражнили жаднюгою. У разі конфлікту запропонуйте дитині поділитися іграшкою. Волайте до почуттів дитини: « Ти ж у мене розумниця! Бачиш, як Маша засмутилася? Давай ми їй ненадовго дамо твою іграшку, але обов'язково заберемо її додому!» Найчастіше це спрацьовує, а крім того малюк вчиться ділитися.

Також можна спробувати запропонувати дітям пограти разом. Причому в грі повинні брати участь і дорослі. Тим самим ви перемкніть увагу дітей і уникнете істерики. А крім того, ви навчите дітей грати разом.

Ще можна спробувати запропонувати плакав дитині іншу іграшку, але попередньо не забувши запитати згоди її маленького господаря. Ця проста міра також вчить дитину ділитися своїми речами.

Пройде зовсім небагато часу – і ваш малюк підросте. У більшості випадків дитяча жадібність зникає без найменшого сліду. Ваш малюк обов'язково буде товариським і доброзичливим малюком.