Мій улюблений Трикоташ

Зося в кольорах!

Найпершим моїм котом був Бандит — звичайний кіт, сірий в смужку. Він прожив у нас майже 10 років, і одного разу вранці просто не прокинувся. Жили ми тоді в Таджикистані (як давно це було!), але потім почалися гоніння на російськомовне населення і нам довелося виїхати.

Коли ми переїхали в Іваново, і купили будинок, виявилося, що «хазяїн» не бажає нікуди переселятися і поступатися своє житло нахабним прибульцям. Це був розкішний чорно-білий котяра – Кузя. Його колишня господиня, власниця будинку, померла, спадкоємці продали будинок нам, а Кузя додавався як бонус.

«Ну, викиньте куди-небудь!» — сказали нам спадкоємці.
« Придурки»: — подумала я про себе.

Батьки подумали точно також. І стали ми жити у Кузі в будинку.

Коли Кузі не стало, сусідка віддала нам кошеня, який народився у її кішки. Так в наше життя ввійшла Ксюша, на жаль, прожила вона в нас недовго, всього півтора року і одного разу не прийшла додому... До щастя, Ксюша встигла залишити нам у спадок свою дочку – Тамару, і ось саме про цю кішці, а точніше про цілому трикоташе, що живе зараз у нас я і хочу розповісти.

Про Того

Розумніші кішки, ніж Томи (без перебільшення!), я не зустрічала, її вчинки не можна пояснити просто інстинктами, хто б що не говорив, я твердо переконана, що у тварин є інтелект. Просто не кожній людині пощастило відкрити для себе. І чим довше я спілкувалася (і спілкуюся досі, слава богу!) з Томою, тим частіше я в цьому переконуюся.

Як - то раз вона знайшла бабусю, яка працює в городі (нас вдома не було), і стала наполегливо кликати її в будинок. Бабуся, раз за разом відмахувалася, але, врешті-решт, зломлена наполегливістю Томки здалася, вирішивши, що таким чином кішка хоче, щоб її погодували.

Ледь увійшовши на кухню, бабуся відчула запах гару – горіло м'ясо в каструлі, де варилися щі (вся вода википіла, а м'ясо почорніло і намертво пристало до дна). Прикладів таких можна навести безліч.

Тому завжди приходить в город (у нас ділянка поруч з будинком), де не чути, якщо хтось підходить до будинку і дзвонить у двері.

Про Сіму

Саме Тому показала, де сховалася бродяча кішка. Їла бродяжка прямо там, де ховалася (під сараєм), урчала і сичала. І перше, ми не могли визначити, якого вона кольору, віку та статі, тільки виблискували з темряви перелякані очі, коли я нахилялася, щоб погодувати бідну кісу.

Тамара брала найактивнішу участь у цьому процесі ( мене вразило, що вона не відчуває жодної агресії до пришелице).Так тривало майже два тижні, і одного разу вранці, я побачила, як з — під сараю вилазить Тома, а за нею сіамська кішка. Як вже змогла їй пояснити наша Тома, що ми не завдамо шкоди не знаю, але з тих пір ( сталося це в 2005 році) прийшла кішка живе у нас.

Це друга киця з нашого трикоташа – сиамка (а точніше тайська кішка) Сіма. Я показала Сіму ветеринара, який сказав що, кішці приблизно три роки, вона ні чим не хвора, тільки дуже худа і налякана. Але були б цілі кістки, а м'ясо наросте.

У перший час Сіма їла все підряд і рибу, і м'ясо і суп, і макарони, і пельмені і навіть сухий хліб. Зате тепер корм не корм (і сухе і вологе), рибу тільки свіжозвареним, м'ясо не з морозилки, пельмені – фу!, макарони і суп – фу! Молоко тільки топлене! Але я жодного разу не пошкодувала, що Сіма залишилася у нас.

Раніше я чула, що сіамські кішки, як собаки, вибирають собі одного господаря і віддані йому все життя. Такої честі Сіма удостоїла мене, мене захищають, мене опікують, ходять буквально слід у слід (навіть не дивлячись на постійні наступання на лапи і хвіст), розповідають (довго і докладно) як пройшов день, стережуть, коли я ходжу в ванну, сплять поруч, безжально проганяючи Того і Зосю.

Я, може бути, занадто «очеловечиваю» вчинки своїх дівчаток, але думаю, що кошатники мене зрозуміють!

Про Зосю

Приблизно через два роки Сіма пустилася у всі тяжкі і «нагуляла» з рудим сусідським Василем кошенят. Знайомі дуже хотіли кошеня від сіамської кішки і попросили одного кошеняти ні кому не віддавати, навіть самі вибрали якогось залишити, але в підсумку півторамісячний кошеня залишився у нас.

Це була Зося, третій член трикоташа. Її забарвлення називется — світла черепахова (так нам ветеринар сказав).

Зараз їй шостий рік, це неймовірний живчик (тьху, тьху, щоб не наврочити), чудова мисливиця, яка ловить все підряд: і мишей, метеликів і коників. Коли навесні з'являються жаби на нашій ділянці, із завидною постійністю Зося зносили їх у будинок, причому живих! Виловлювати жаб доводиться мені, і мишок відбирати теж. Я намагаюся не давати Зосе є гризунів, але це не завжди вдається, залишається сподіватися, що сусіди не труять мишей отрутами. Адже У них теж кішки живуть.

Щоранку Сіма запускає під ковдру, свою маленьку, але дуже пазуристу і юркую лапку, намагаючись мене розбудити. Супроводжується це мурчанием, мявканьем, хрюканьем. Потім лунає звук, схожий на скрип риплячого двері (ті, у кого вдома живуть сіамські кішки, мене зрозуміють), який в перекладі з тайського означає:- «Я счас з голоду помру, а ти все дрыхнешь!». Ось так ми і живемо, я, моя родина і мій улюблений «трикоташ!».

Так, часом наші пухнасті улюбленці (і кішки і собаки) вимагають від нас великих турбот, уваги, часу (якого і так не вистачає) і деяких грошових вливань. Але все це компенсується їх безкорисливою любов'ю, відданістю і просто радістю, яку приносить, нехай, навіть короткий, спілкування з цими дивовижними створіннями – кішками та собаками.

Цю статтю я написала, натхненна розповіддю Юлії Леби Про її двох кішок Соні і Фасі. Мені так сподобалося, як Юлія описує життя своїх дівчаток, що вирішила і я поділитися з читачками сайту про своє « Трикоташе». Прошу вибачення, якщо моя розповідь вийшов сумбурним або нецікавим.

На жаль, фотографії не дуже, вони зроблені з камерою телефону.

Це колишня бродяга-дикунка Сіма

Зося на полюванні
Відпочиваючий двукоташ, третій десь бігає...