Мій садо-город на підвіконні. Травневі клопоти

Ну ось, нарешті, у мене знайшовся час зайнятися своїм садо-городом на підвіконні, і я зробила вчора і сьогодні чимало. Для початку висадила всі живці, дали коріння в горщики з родючим свіженьким грунтом.

Ще кілька живців чекає своєї черги в банках з водою і нових гарних горщиків, окрасою яких я якраз сьогодні займалася.
Потім зайнялася усіма іншими квітами, зеленню і овочами. Назви деяких висаджених квітів я навіть не знаю — сусідка дала, а у мене основа всього — герань.

В черговий раз прорідила кріп і зелений базилік.

А ось як кріп виглядав у квітні

У мене щосили цвіте чилі, а ось фіолетовий базилік вередує. За чилі на рідкість легко доглядати: поливати кожен день по чуть-чуть і частіше обприскувати. А ще пекучі стручки з'являються цілий рік, так що, у мене завжди під рукою такий потрібний кулінарний компонент.

У лоджії розкошує куплена петунія крупноквіткова і на очах оживає кучерявий хлорофітум, згризений в черговий раз кішкою. Хлорофітум, як і герань, прямо-таки «невбивані» рослини. Герань у мене вимерзала до коренів і після знову оживала, а хлорофітум повністю з'їдений кішкою, — і що вона в ньому знайшла? — відроджувався так само жваво.

А ось моя розсада петунії, причому самої простенької, виглядає чахло. Але я не втрачаю надії, адже в минулі роки самосів мене незмінно радував.

Тепер про чорнобривцях. Ще в квітні я замочила і прорастила кілька різних сортів.

Потім висадила в довгий ящик відразу все і тепер ця композиція виглядає ось так. Швидше за все теж доведеться проріджувати. Взагалі чудове рослина: ошатне, легко і швидко зростає, і, головне, абсолютно невибаглива.

Нарешті ожила фіалка і пустила кілька нових листочків, а то до кінця зими у неї був тільки один і то наполовину завянувший. Але як же я над нею тряслася, адже це мій улюблений квітка. По-перше, прийняла до відома, що земля повинна між поливами підсихати, по-друге, що чистий грунт «для фіалок» не дуже-то гарний і змішала його з звичайним, додавши торф.

Тфу-тфу, якщо вона ще і зацвіте — я взагалі буду щаслива.

А це мій авокадо, швидкоросла рослина і абсолютно некапризное. Єдине що йому потрібно — щоденне, неодноразове обприскування і щоб земля не надто підсихала.

На задньому плані вже майже переросла розсада томатів, які я сьогодні буду розсаджувати, нещасливо проростають дітки хлорофітума і купа різної іншої зелені, включаючи паслін.

Загалом «зелена жість» в самому розпалі. Зараз додекорирую горщики і піду висаджувати розсаду томатів на постійне місце.

Кого-небудь майстер-клас з вирощування кімнатних томатів цікавить, до речі?

Удачі мені і вам, звичайно. ))